Nie tylko palić albo składować, ale odzyskiwać bardzo cenne włókna węglowe lub szklane - mówią naukowcy z Politechniki Śląskiej
Rozpoczyna się konkurs IPN "Nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy". Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi historią ich regionu i uwrażliwienie ich na zapomniane miejsca pamięci narodowej - powiedział PAP rzecznik prasowy IPN dr Rafał Leśkiewicz. Zgłoszenia są przyjmowane do 23 maja.
Wigilia Paschalna rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jest centralnym momentem Triduum Paschalnego. Jest najważniejszą i najpiękniejszą celebracją w całym Roku Liturgicznym.
Dlaczego gaśnie wieczna lampka przy tabernakulum? Dlaczego z ołtarza znika obrus? Dlaczego przed kościołem płonie ognisko?
Spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu zmienia nasz mózg, a konkretnie układ nagrody, w sposób, który powoduje, że w przyszłości mamy jeszcze większą skłonność do sięgania po słodkości.
Działająca w Wielkopolsce Parowozownia Wolsztyn to ostatnia w świecie parowozownia, która obsługuje planowe przewozy pasażerskie trakcją parową na normalnym torze. Dysponuje trzema czynnymi parowozami, obecnie wszystkie są w naprawie.
Jubilerzy i bursztynnicy (252 wystawców) na Amberif Spring przyjechali do Gdańska z 15 krajów Europy, Afryki i Azji.
Co znajduje się na banknotach? Czy mają one znaki wodne, symbole narodowe? I jak są zabezpieczone? Te kwestie zawsze interesowały ludzi.
W Wielką Sobotę pójdziemy do kościoła ze święconką w koszyczku. Możecie go zrobić sami. Możecie też do tworzenia zaprosić najbliższych.
Znacie go doskonale. Na łamach „Małego Gościa Niedzielnego” prowadzi rubrykę „Franek fałszerz”. Wcześniej regularnie pisywał do ministrantów, a swoimi rysunkami zwracał uwagę na ich niewłaściwe postawy przy ołtarzu.