nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 08.11.2013 11:12

Uboga droga

Uboga droga          
muz i sł. Adam Szewczyk

Piosenka roratnia - Uboga droga

Uboga droga - wersja unstrumentalna

Czasami rower lepszy niż auto /A/E/
czasami stajnia lepsza niż hotel /A/E/
niejeden przeżył, niejeden miał to /D/A/
i dobrze wiedział co będzie potem /D/E/

Największe skarby nie są ze złota
nie zawsze trzeba wiedzieć, kto daje
i czasem całkiem niezła robota
żadnych oklasków nie dostaje

Ref:
uboga droga droga u Boga jest /A/Gis/G/Fis7/
tyle masz ile dasz /h7/E7/
tyle masz ile dasz /A fis/h7 E7/

Bywa, że chleba nie ma za wiele
i zdrowia także jakoś nie zbywa
są tacy którzy nawet w niedzielę
żyją dla innych, to święci chyba

Pan wszechświata, Bóg jedyny /D/A/
Jego jest ziemia i Jego jest niebo /D/A/
jak to możliwe - chłopcy, dziewczyny - /h7/cis7/
że nie ma bardziej Ubogiego? /D/E/
 

Nuty   Nuty

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ewa
  12.12.2013 22:41
  U nas piosenka jest śpiewana po roratach jako wprowadzenie do "pogadanki" o kolejnym świętym z uBogiej drogi. Wszystkie dzieci śpiewają (moje 5 i 3,5 letnie także na ulicy w drodze powrotnej z kościoła), tatusiowie(mąż) i mamuśki(ja) też, świetnie pobudza, zwłaszcza o 6.30 rano, jest wesoła, łatwo wpada w ucho, a tekst ma jasny przekaz i jest jak najbardziej zwiazany z tematem przewodnim tegorocznych rorat. I nikt nic złego w nowoczesnej muzyce nie widzi, liturgii nie zaburza (przecież nie jest grana na Podniesienie, tylko PO Mszy Świętej). Ale może dlatego tak się podoba, że u nas na wsi nie ma wyższej uczelni muzycznej :)
  doceń 102
 • Anna
  22.12.2013 19:10
  Kochani,
  w kilku kwestiach się z Wami zgadzam. Rzeczywiście, piosenka w wykonaniu mojego organisty brzmi okropnie, no ale cóż... Toteż ksiądz puszcza teraz z MP4, aby móc słuchać gitarowego wykonania. Piosenka jest śliczna, a zarazem daje dużo do myślenia - warto pomagać biednym, a wtedy my wszyscy będziemy ubodzy. Będziemy gromadzić te skarby u Boga :)
  Ale myślę także, że piosenka jest troszkę... hm... jakby to wyrazić... zbyt bardzo taka... no trudno mi to określić. Jest piękna, bo uświadamia nam wartość bycia ubogim, tak, to jest wspaniałe, ale mam wątpliwości co do wykonania. Dzieci w moim kościele są zupełnie, mówiąc dzisiejszym językiem, nie fair. Zamiast śpiewać pięknie, starać się ukazać cel tej piosenki, one krzyczą, w konkurencji "kto śpiewa najgłośniej". Myślą, że robią dobrze. Moim zdaniem to ksiądz jest tutaj ważną postacią w wykonaniu tej piosenki przez dzieci. Gdyby on umiał "zapanować" nad dziećmi, wówczas myślę, że nauczyłyby się śpiewać dobrze. Ale i tak wielkie brawa, że tyle dzieci uczęszcza na roraty nieprzerwanie. Zwracam się do tych, którzy przyjdą, usłyszą i pomyślą "te dzieci to są naprawdę okropne!". Dzieci jak dzieci - mają swoje wybryki i wymysły. Ale z jednej strony macie rację. Poza tym piosenka jest, mówiąc wciąż nowoczesnym językiem, fajna. Ciekawa, miła w słuchaniu. Pozdrawiam,
  Anna ze wsi pod Warszawą. :)
  doceń 1
 • Katarzyna
  22.12.2013 19:30
  Według mnie piosenka "uBoga droga" jest śliczna, bo ukazuje wartość człowieka biednego - jest chyba więcej wart niżeli bogacz. Interesują mnie niektóre komentarze... Mówicie że piosenka jest 'głupia', bo... nie możecie jej zagrać! A przecież to nie tekst piosenki jest problemem, tylko melodia. Inni mówią, że to zbyt "nowoczesna" piosenka. Nieprawda! Przecież z roku na rok świat staje się coraz to bardziej nowoczesny. A wy macie problemy z piosenką RORATNIĄ ? Ona ukazuje wartość człowieka, czy jest biedny, czy też nie. Tutaj także chodzi o melodię. Co z tego, że jest wesoła? To chyba dobrze, bo pobudza do życia, a szczególnie, kiedy dzieci śpiewają ją przed 7 rano. Starsi także śpiewają. Powiem, że moja siostrzenica uśmiecha się i mówi, że to jak dotychczas najlepsza piosenka roratnia. Mi osobiście się bardzo podoba, wychowuję 6-letnie bliźniaczki, 4-letniego synka i 2-letniego synka, i wszyscy mówią (Kacper, Michaś, Ala i Joasia) że piosenka jest wspaniała. Dzieci mogą się prawdziwie naśpiewać, bo melodia wpada w ucho. Piosenka jest śliczna, wspaniała, mogłabym jej słuchać wiecznie. A wy tak o niej mówicie... Sam papież dał pomysł na hasło, a Magda Anioł ślicznie zaśpiewała tekst. Dzieci moich sióstr, a także moje cieszą się, że jest taka "fajna" plansza i "mega super" piosenka. A tak poza tym to ja uwielbiam to śpiewać razem z mymi dziećmi, śpiewamy w drodze do kościoła, z powrotem, w domu i w kościele. Do melodii nie możecie mieć "wątów", bo większości się podoba. Pozdrawiam, Kasia :)
  doceń 7
 • Nacixxx
  03.10.2019 21:13
  Każdy człowiek jest istotą stworzoną przez Boga każdemu należy sie szacunek
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione