nasze media Najnowszy numer MGN 07/2019
dodane 14.03.2019 11:22

Nagrodzeni

Rozwiązania z numeru czerwcowego:

 

Krzyżówka: pluchy; pogody często naśladuje

Wykreślanka: warto umieć pływać

Pagony: kontradmirał

Rebusy: stragan; krewny

Rymy: wycieczka szkolna

Szyfrogramy: zielona szkoła; zakaz, osioł, len

Brakujące liczby: 20; 16

 

 

Pierwszą nagrodę – książkę „W świecie Biblii Przewodnik po Starym i Nowym Testamencie” Wydawnictwa Jedność otrzymuje: 1. Julia Handerek - Łodygowice; 2. Lena Pogoda - Mysłowice; 3. Józefina Gronek – Legionowo.
 

Drugą nagrodę – książkę „Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci”  Wydawnictwa Jedność otrzymują: 1. Arkadiusz Janeczek - Radom; 2. Dżamila Gazybajew - Konin; 3. Weronika Landskron - Żywiec; 4. Tadeusz Mistarz – Jaworzno-Jeleń; 5. Rafael Karwacki Pastor – Gdańsk Niedźwiadek; 6. Jacek Chojnacki – Nowy Las; 7. Adam Rutkowski - Smętowo Chmieleńskie; 8. Ewa Gawlik - Kraków; 9. Brygida Przepióra - Bytom; 10. Miłosz Rakoczy - Nakło Śląskie.

 

Trzecią nagrodę książkę „Quiz biblijny dla całej rodziny” Wydawnictwa Jedność otrzymują: 1. Marta Mikołajczyk – Gdańsk; 2. Michalinka Kosik - Poniatowa; 3. Dawid Żywicki - Krokowa; 4. Wiktoria Pałka - Lublin; 5. Weronika Czerw - Kameduły; 6. Anna Tokarczyk - Pawłowice; 7. Emilia Palowska - Katowice; 8. Maja Wojtowicz - Bolesławiec; 9. Artur Grabowski - Szkaradowo; 10. Milena Pakuła – Stanisław Górny.

 

Czwartą nagrodę książkę „Głowa do góry Matyldo” Wydawnictwa Jedność otrzymują: 1. Lila Gibowicz - Ostrów; 2. Olaf Piątek - Rybnik; 3. Kamila Słomba - Ropczyce; 4. Paweł Szojda - Bieruń; 5. Damian Pandyra - Pcim; 6. Aleksandra Koche - Kraków; 7. Szymon Maleszyk - Lublin; 8. Szymon Kiklica - Jazowsko; 9. Franciszek Ryba - Głogów; 10. Daria i Szymon Mól - Stara Wieś.

 

 

Konkurs

„Możesz mieć taką książkę”

Pytanie: Jak nazywał siebie Pan Jezus w Ewangelii wg św. Jana (J 8,12)

Odpowiedź: Światłością świata

Książkę „Misja Tality” Wydawnictwa Dreams otrzymują: 1. Ewa Krawczyk - Rybnik; 2. Aneta Folwarska - Binduga; 3. Natalia Brandys - Pawłowice; 4. Kinga Kamińska - Gdańsk; 5. Antos i Milana Migacz - Slough; 6. Jan Niewar - Pławna Dolna; 7. Piotr Gawłas - Gdańsk; 8. Oliwia Ostrycharz - Bolesławiec; 9. Łucja Kamińska - Milanówek; 10. Anna Balcerzak - Gorzów Wlkp.

 

Konkurs

„Możesz mieć taką książkę”

Pytanie: Na czym polegały postrzyżyny i z czym wiązał się ten obrzęd?

Odpowiedź: Na obcięciu włosów chłopcu, zazwyczaj kończącemu 7 lat. Obrzęd  połączony był z nadaniem imienia.

 

Książkę „Mieszko I. Tajemnicze drewienko” Wydawnictwa RM otrzymują: 1. Dominik Makarewicz - Białystok; 2. Kacper Faruga - Radostowice; 3. Weronika Iwko - Gryfino; 4. Kacper Chorób - Rzeszów; 5. Kinga Grajper - Dąbrowica; 6.  Wiktoria Osochocka -  Włosień; 7. Łukasz i Mateusz Bednarscy - Chorzów; 8. Jonasz Głuszkowski - Złotoria; 9. Tymoteusz Dymanus - Skawina; 10. Maksymilian Żurawski – Ochodze.

 

Konkurs

„Możesz mieć taką książkę”

Pytanie: Jak inaczej zwana jest wieża, z której codziennie w Krakowie grany jest hejnał mariacki, i która to wieża, wyższa, czy niższa?

Odpowiedź: Hejnalica – wieża wyższa

 

Książkę „Bajki Mariackie” Wydawnictwa Znak emotikon otrzymują: 1. Monika Nalbach - Sidory; 2. Natasza Czeszyk - Tarnów; 3. Nadia Michalska - Malec; 4. Staś Wiśniewski - Szczecin; 5. Dominika Dąbrowska - Żory; 6. Milena Drabik -    Kasinka Mała; 7. Andżelika Grzomba - Brzesko; 8. Paweł Jendrzej - Osowiec; 9. Joanna Drob - Tychy; 10. Agnieszka Grińska – Toruń. 

 

Konkurs: Serdeczna sukienka Matki Bożej

Zgodnie z zapowiedzią wybraliśmy 10 sukienek – według nas najciekawszych. Dodatkowo wyróżniliśmy jeszcze 5 J

Oto nazwiska (wg alfabetu)

1. Julia Cyganik

2. Weronika Czerw

3. Rafael Pastor Karwacki

4. Zuzanna Kalicińska

5. Paweł Kołodziejczyk

6. Ela Morawska

7. Szymon, Wiktor i Dominik Nowak

8. Łukasz Płaczek

9. Emilia Smykalla

10. Ula Twardowska

Wyróżnieni:

1. Natalia Jabłońska

2. Anna Knapek

3. Angelina Łacny

4. Julia Nowak

5. Wiktoria Pałka

 

Rozwiązanie konkursu

 

„Nasza Niedziela”

 

I miejsce

(trzydniowy pobyt dla 4-osobowej rodziny w Zakopanem)

Tosia, Janek, Katarzyna, Arkadiusz Cichoszowie

 

II miejsce

(pakiet biletów do Energylandii dla całej rodziny)

Bożena, Michał, Natalia, Dorota, Karol, Justyna, Krzysztof Milińscy

 

III miejsce

(zestaw rodzinnych gier planszowych)

Miriam, Sara, Beniamin, Zuzanna, Joanna, Zbigniew Natworowie

 

Wyróżnienia:

(prenumerata „Małego Gościa” i nagrody rzeczowe)

Rodzina Dymałów

Rodzina Gomółów

Rodzina Włodarczyków

Rodzina Ligorowskich

 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    KociaAnia
    ostatnia aktywność: 09.06.2019
    łączna liczba komentarzy: 27
  • 2
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 29.05.2019
    łączna liczba komentarzy: 34
  • 3
    gr3
  • 4
    wojas004
    ostatnia aktywność: 24.06.2019
    łączna liczba komentarzy: 111
  • 5
    Mikotka
    ostatnia aktywność: 09.07.2019
    łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione