nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

KAI/p

dodane 29.03.2011 11:52

Oazowy turniej piłkarski


Trzystu zawodników tworzących szesnaście drużyn wzięło udział w VI Oazowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbywał się w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Kapłani, starsi, klerycy oraz młodzież walczyli o puchar moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie.
Ksiądz Robert Szczepański pełni funkcję diecezjalnego duszpasterza sportu. Młoda diecezja bydgoska może pochwalić się uczestnictwem w wielu wydarzeniach na terenie całego kraju. – Od dawna wiadomo, że poprzez sport, aktywne spędzanie czasu, człowiek może również zbliżać się do Pana Boga, ale i do drugiego człowieka. Jednak jeśli chodzi o rozwój sportu w naszej diecezji, to czeka nas bardzo dużo pracy – podkreślił kapłan.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Domowego Kościoła z bydgoskiej parafii św. Marka, drugie drużyna Oazy Młodzieżowej II z bydgoskiej parafii św. Mateusza Ewangelisty, a trzecie drużyna Oazy Młodzieżowej z bydgoskiej wspólnoty Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ciekawostką VI Oazowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej było to, że część z uczestników miała wymalowane wąsy. W ten sposób chcieli podziękować za rozwój sportu, osiągnięcia i rywalizację fair play Adamowi Małyszowi.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione