nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

mr (GN)

dodane 04.09.2006 12:28

Oazowy dzień wspólnoty

Kilka tysięcy młodych bierze udział w dniu wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Katowicach. Mszy św. dla nich przewodniczył abp Damian Zimoń, metropolita katowicki.

Młodzi dziękowali za letnie rekolekcje i prosili o łaski na rozpoczynający się rok szkolny. Jak podkreślali, najważniejsze w tym dniu jest spotkanie we wspólnocie, wielka modlitwa i umocnienie.

- Często jesteśmy dzisiaj zarażeni tzw. etyką sytuacyjną - mówił w homilii abp Zimoń. - Owszem, okoliczności mają wpływ na naszą odpowiedzialność, ale jej całkowicie nie likwidują. Nie można twierdzić: "zostałem zmuszony", gdy coś jest moralnie nie do przyjęcia. Iluż mamy wspaniałych bohaterów, ludzi, którzy oddali nawet życie, by wypełnić prawo Boże.

Metropolita Katowicki wezwał młodych, by czcili Boga w prawdzie. Wyjaśnił, że oznacza to czynienie dobra z czystą intencją. - Po prostu trzeba być uczciwym wobec Boga - mówił. - Ludzie widzą tylko to, co na zewnątrz, ale Bóg patrzy w serce człowieka.

Arcybiskup zachęcił też zebranych do modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione