nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/g

dodane 14.05.2007 14:13

Międzynarodowy Turniej Piłkarski JP2 Cup

Drużyny byłych gwiazd narodowych reprezentacji Grecji, Hiszpanii, Niemiec i Polski wystąpią w I Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim JP2Cup, który odbędzie się w czerwcu w Krakowie. Honorowy patronat nad turniejem objęli kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski oraz prezydent RP Lech Kaczyński.

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na powstające w Łagiewnikach Centrum Jana Pawła II.

W krakowskim turnieju zagra: Andoni Goicoachea z Hiszpanii, Thomas Linke z Niemiec czy słynny grecki napastnik Dimitris Saravakos.

Mecze rozgrywane będą na stadionach Cracovii i Wisły. "To właśnie w Krakowie, tuż po śmierci Jana Pawła II doszło do słynnego pojednania kibiców obydwu drużyn. Ale czar szybko prysł" - powiedział Dariusz Strzelecki z Polskiej Kadry Gwiazd.

Były reprezentant Polski Cezary Kucharski wyraził nadzieję, że turniej JP2 Cup przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa na polskich stadionach, a ludzie przestaną zionąć do siebie nienawiścią tylko dlatego, że kibicują innej drużynie.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 23 i 24 czerwca. Dzień wcześniej Polska Kadra Gwiazd rozegra mecz z drużyną b. gwiazd reprezentacji Grecji.

Patroni medialni Turnieju: TVP S.A., Super Express, Przegląd Sportowy, Radio ESKA , Radio VOX FM.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione