nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/p

dodane 08.06.2009 11:31

Lednica 2009


Ponad 75 tys. młodych modliło się w minioną sobotę na lednickich polach. Przyjechali pod Bramę Rybę, aby wybrać Chrystusa. Tegoroczne spotkanie miało europejski charakter. Wzięły w nim udział delegacje m.in. z Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Pielgrzymi śpiewem, tańcem i modlitwą wielbili Boga. Niektórzy przyjechali na spotkanie z daleka. Chcieli poczuć niezwykłą atmosferę lednickich pól. Tegorocznym tematem spotkania był czas. „Miarą tego czasu właściwego, czasu naszego życia, jest modlitwa. Ludzie to świetnie czują, świetnie chwytają i dlatego przyszli” – powiedział o. Jan Góra OP.

Wybierzcie Chrystusa, abyście w każdej chwili życia – radosnej i trudnej – mieli wewnętrzną pewność, że On wspiera was mocą Ducha Świętego i łaską – zaapelował do młodych zgromadzonych na lednickich polach Benedykt XVI. Przesłanie Papieża to stały element spotkań pod Bramą Rybą. Młodzi mieli okazję zobaczyć je na telebimie.

Benedykt XVI skierował do pielgrzymów również list, który odczytał abp Henryk Muszyński. „Drodzy młodzi przyjaciele, zostaliście wybrani, abyście szli do waszych bliskich, do szkół, do uczelni, do waszych środowisk i byście byli świadkami Bożej miłości objawionej w Jezusie Chrystusie. Wybierzcie Chrystusa” – napisał Papież.

Młodzi dostali w tym roku brewiarze dla świeckich, czyli Lednicką Liturgię Godzin, oraz butelkę na wodę święconą. Kolejny apel 5 czerwca 2010 r.


« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione