nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 15.06.2009 10:23

Lednica Malucha


Kilkaset osób, głównie dzieci, którym towarzyszyli rodzice oraz dziadkowie i opiekunowie, przybyło 14 czerwca pod Bramę Trzeciego Tysiąclecia na Polach Lednickich, aby wziąć udział w Lednicy Malucha.

Tak nazywa się zorganizowane już po raz drugi dla najmłodszych czuwanie modlitewne połączone z zabawą na wzór odbywających się w tym miejscu w pierwszą sobotę czerwca Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży.

„Byłoby nieroztropnością, ażeby to wielkie bogactwo treści i emocji, jaki włożyliśmy w przygotowanie Lednicy dla młodzieży, zmarnować” – tłumaczy ideę Lednicy Malucha pomysłodawca czuwań modlitewnych na Polach Lednickich, dominikanin ojciec Jan Góra.
Spotkanie rozpoczęła w południe Msza św., podczas której przy ołtarzu dzieci złożyły wykonane przez siebie zegary z papieru. Lednica Malucha, podobnie jak tydzień temu spotkanie młodzieży, odbywała się pod hasłem: „Rozpoznaj czas”.

Podobnie jak młodzież, dzieci przeszły również przez Bramę w kształcie ryby – najstarszego symbolu chrześcijan. Uczestnicy Lednicy Malucha udali się też w procesji nad Jezioro Lednickie – gdzie w 966 roku Mieszko I przyjął prawdopodobnie chrzest Polski.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione