nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP/a

dodane 08.11.2010 09:02

Rekordowe Targi Książki w Krakowie


Rekordowa liczba ponad 30 tys. osób odwiedziła zakończone w niedzielę 14. Targi Książki w Krakowie - poinformował PAP rzecznik prasowy targów, Paweł Cyz.

W tegorocznych targach, które według organizatorów awansowały do roli "największej krajowej imprezy branży wydawniczo-księgarskiej", wzięło udział 450 wydawców i prawie 400 autorów. "Niestety, w ostatniej chwili z udziału zrezygnowała Herta Mueller. Powód? Napięty harmonogram spotkań w Krakowie" - wyjaśnił rzecznik targów.

Ubiegłoroczna noblistka Herta Mueller była gościem drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, który jest organizowany w Krakowie równolegle z Targami Książki. Organizatorzy obydwu imprez deklarują współpracę, wspólny termin ma wzmacniać siłę oddziaływania zarówno targów jak i festiwalu i przyciągnąć większą liczbę miłośników literatury.

"14. edycja targów upłynęła oczywiście pod znakiem spotkań z autorami. Odbyło się ich w sumie ponad 400" - podkreślił Paweł Cyz. "Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spotkania branżowe, na których dyskutowano m.in. o prawie autorskim w czasach digitalizacji i o opodatkowaniu książek" - dodał.

Przed rokiem krakowskie Targi Książki odwiedziło 25 tys. miłośników literatury, w imprezie uczestniczyło 370 autorów i 480 wystawców. Zainteresowanie wystawców i odwiedzających z roku na rok jest coraz większe, dlatego organizatorzy zapowiedzieli na czerwiec inaugurację drugiej imprezy branży wydawniczej - Targów Książki dla Dzieci.

Organizatorem 14. Targów Książki w Krakowie, które w tym roku odbyły się pod patronatem prezydenta RP, jest spółka Targi w Krakowie.
« 1 »