nasze media MGN 07/2024

KAI/p

dodane 06.05.2010 13:55

Maraton Biblijny w Krakowie


Maraton Biblijny rozpocznie się w Krakowie 9 maja. Wierni przez całą dobę od godz. 17 w niedzielę do godz. 17 w poniedziałek będą czytać ekumeniczne tłumaczenie Nowego Testamentu. Maraton Biblijny odbędzie się w ramach Tygodnia Biblijnego.

- Długie czytanie Biblii pozwala na głębszą kontemplację i wniknięcie w słowo Boże - tłumaczy prof. Łukasz Kamykowski, dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii I Dialogu Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, współorganizator maratonu.

Ekumeniczne tłumaczenie Nowego Testamentu oraz psalmy będą czytać 144 osoby co 10 minut na zmianę. Biblię przeczytają m.in. studenci, księża, przedstawiciele krakowskich wspólnot, przedstawiciele grup zakonnych oraz członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej.

Maraton Biblijny odbędzie się w kościele luterańskim św. Marcina przy ul. Grodzkiej 56, ponieważ Tydzień Biblijny połączony został w tym roku z obchodami Ekumenicznych Dni Biblijnych. „Mimo tego, że osoby do czytania Biblii są już wybrany, aby pewne było zachowanie ciągłości, to każdy może przyjść do kościoła św. Marcina, gdyż w tych dniach będzie otwarty przez cała dobę” - zachęca prof. Kamykowski. Na zewnątrz będą także zamontowane głośniki, aby każdy mógł posłuchać.
« 1 »