nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

ekai.pl/k

dodane 12.01.2009 11:45

Weekendowe przejazdy "Pociągiem Papieskim"

12 weekendowych przejazdów "Pociągiem Papieskim" na trasie Kraków - Bielsko-Biała - Zwardoń i z powrotem zorganizuje i częściowo sfinansuje Fundacja Rozwoju Miasta Bielska-Białej.

Pierwszy przejazd nastąpi 23 stycznia br.. Wyjazd z Krakowa o 11.55. Przyjazd do Żywca ok. godziny 14.55. Kolejny kurs obędzie się 20 lutego.

Wyposażony w urządzenia do prezentacji multimedialnych pociąg "Totus Tuus" po raz pierwszy pojawił się na Podbeskidziu w listopadzie ubiegłego roku. Dojechał wtedy do słowackiej Żyliny. Ma kursować pod nazwą "Beskidy Fatra Train".

"Pociąg papieski" jest darem polskich kolejarzy, upamiętniającym pontyfikat Jana Pawła II. Poświęcił go Benedykt XVI podczas swego pielgrzymki do Polski w maju 2006 r.

Kursuje na co dzień na trasie Kraków-Wadowice, odwiedzając po drodze: Łagiewniki i Kalwarię Zebrzydowską. Odwiedzał też inne miasta.

Pomalowany na żółto pojazd z napisem "Totus Tuus" ma 162 miejsca siedzące plus 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Wyposażenie techniczne, studio multimedialne oraz system audio video wyposażony w 11 ekranów LCD sprawiły, że jest to obecnie jedyny tego typu pojazd w Europie.

« 1 »