nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 29.05.2009 11:19

Papieski pociąg na śląskich torach


Niemal 30 miast na Śląsku odwiedza 29 i 30 maja Pociąg Papieski „Piekary Śląskie 2009”. Specjalny przejazd organizowany jest z okazji 30. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

W czasie objazdu po śląskich miejscowościach na każdym przystanku władze miejscowości otrzymają specjalne przesłanie do mieszkańców oparte na nauczaniu sługi Bożego Jana Pawła II.

Przejazd Pociągu Papieskiego to swoiste rekolekcje, w czasie których przedstawiciele Kościoła katolickiego, władz samorządowych, państwowych oraz spółek kolejowych i organizacji społecznych odwiedzać będą miejscowości na terenie Śląska i Podbeskidzia.

W piątek 29 maja pociąg wyjeżdża z Oświęcimia o godz. 12.50 i przejeżdża trasą: Nowy Bieruń - Chełm Śląski - Imielin - Mysłowice Kosztowy - Mysłowice Brzezinka - Mysłowice Brzęczkowice - Mysłowice - Katowice Szopienice Płd, by o 15.14 dotrzeć do Katowic.

Natomiast w sobotę 30 maja pociąg wyjedzie z Katowic o godz. 8.27 i przejedzie trasą: Mikołów - Łaziska - Orzesze - Czerwionka - Rybnik - Rydułtowy - Żory - Strumień - Skoczów - Bielsko Biała - Czechowice Dziedzice - Pszczyna - Tychy i wróci do Katowic o godz. 16.47. Pociąg ten odwiedzi 29 miast i miejscowości zatrzymując się na stacjach kolejowych.
« 1 »