nasze media Mały Gość 04/2024

KAI/k

dodane 12.02.2007 09:09

Dzień czystości zamiast walentynek

Zamiast walentynek młodzież w Stanach Zjednoczonych może obchodzić 14 lutego IV Dzień Czystości. Ta inicjatywa organizacji pozarządowej Liberty Counsel ma na celu "promowanie cnoty czystości" w kulturze przesiąkniętej pogonią za przyjemnością

Obchody odbędą się m.in. w szkołach i kościołach. Młodzi, ubrani w koszulki z hasłami propagującymi czystość seksualną, będą rozdawali ulotki na ulicach.

Według informacji zawartych na stronie intrernetowej LifeSiteNews.com, młodzież jest obecnie wprost zalewana w szkole, telewizji i internecie zachętami do rozwiązłości i "miłosnych" poszukiwań które są przedstawiane jako coś normalnego i zdrowego

Dzień Czystości ma służyć uświadomieniu niebezpieczeństw takiego prowadzenia się.

Rena Lindevaldsen, międzynarodowa koordynatorka obchodów Dnia Czystości, zwraca uwagę na dramatyczne skutki rozwiązłości wśród młodzieży.

Co roku ponad 3 mln nastolatek w Stanach Zjednoczonych zaraża się jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową.

USA są też w czołówce ciąż u nieletnich wśród krajów rozwiniętych, a także w liczbie młodych, którzy dokonują aborcji. 20 proc., a więc 260 tys. spośród 2,3 mln aborcji w Stanach Zjednoczonych, jest co roku udziałem nieletnich.

Według koordynatorki, ci, którzy już rozpoczęli aktywność seksualną, mogą wrócić do życia w czystości. Pokażą w ten sposób "swoim kolegom, rodzicom, Kościołom, wspólnotom, prawodawcom i środkom przekazu, że nadszedł czas pozytywnej drogi w kulturze".

Informacje o Dniu Czystości można znaleźć na stronie internetowej www.dayofpurity.org .
Organizujący go Liberty Council zajmuje się popieraniem wolności religijnej, życia w czystości i tradycyjnej rodziny. Działa od 1989 r.

« 1 »