nasze media MGN 07/2024

RV/g

dodane 14.02.2008 09:59

Walentynki w czystości

Już po raz piąty tysiące młodych Amerykanów obchodzi 14 lutego jako Dzień Czystości Przedmałżeńskiej. Chcą uświadomić młodzieży konsekwencje współżycia pozamałżeńskiego, a także promować ideę abstynencji seksualnej wśród nastolatków, którzy rozpoczęli współżycie przedmałżeńskie.

Ubrani w białe koszulki i bransoletki z nadrukiem „Dzień Czystości Przedmałżeńskiej” młodzi z całych Stanów Zjednoczonych przeciwstawiają się masowej kulturze promowanej w telewizji, wulgarnych dowcipach, nietaktownych reklamach i filmach pełnych pornografii. Dają w ten sposób nie tylko świadectwo osobistych wyborów, ale także prowadzą akcje uświadamiającą rówieśników o wartości zachowania wstrzemięźliwości seksualnej aż do dnia ślubu. Rozdając materiały edukacyjne w postaci broszur i ulotek, młodzi z otwartością i entuzjazmem nawołują do kreowania stylu życia wiernego wartościom chrześcijańskim.

Pomysł obchodzenia Dnia Świętego Walentego w ten sposób jest alternatywą dla tradycyjnych, skomercjalizowanych obchodów tego święta w Stanach Zjednoczonych. Jak podają statystyki, każdego roku Amerykanie wysyłają ponad miliard walentynkowych kartek do wszystkich, których darzą sympatią niezależnie od płci i wieku. Jest to także ulubiony dzień handlowców. Zaopatrują oni kupujących nie tylko w bomboniery w kształcie serc, biżuterię, czy czerwone róże, ale także w walentynkowe gadżety, tematyczne poradniki, gry i zabawy.

« 1 »