nasze media Najnowszy numer MGN 11/2020

RV/g

dodane 14.02.2008 09:53

Bojkot walentynek

Do bojkotu walentynek nawołuje młodzież z rosyjskiego, prawosławnego stowarzyszenia „Gieorgijewcy”. W dzień św. Walentego przeprowadzą w Internecie akcję protestu przeciwko „pogańskiemu” i „komercyjnemu” przeżywaniu tego święta we współczesnym świecie.

„Na znak poparcia dla prawdziwej miłości wzywamy wszystkich korzystających z Internetu do umieszczenia na jeden dzień w awatarach przekreślonego symbolu gadżetów walentynkowych” – czytamy w odezwie „Gieorgijewców”. Oprócz tego ponad stu młodych wolontariuszy będzie rozsyłać w sieci internetowej informacje o „prawdziwej naturze «dnia wszystkich zakochanych»”. Celem akcji jest zapoznanie użytkowników internetu z „pogańskimi i komercyjnymi korzeniami walentynkowego święta”. Członkowie stowarzyszenia uważają, że walentynki nie mają żadnego związku z chrześcijaństwem i są czymś obcym dla prawosławnych i katolików, którym „przypisuje się autorstwo tego święta, jakoby ku czci św. Walentego”. Korzeni walentynek członkowie stowarzyszenia dopatrują się w pogańskiej tradycji Rzymu propagującej bez ograniczeń kontakty płciowe.

„Gieorgijewcy” czują się zgorszeni „rozdęciem całego biznesu walentynkowego”, choćby w postaci obecności w sprzedaży niezliczonej ilości czerwonych serduszek. „Rynek popiera istnienie wad i słabości, dlatego że wady i słabości ludzkie stymulują rynek” – czytamy w konkluzji odezwy przedstawicieli rosyjskiej młodzieży prawosławnej.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione