nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020

PAP

dodane 15.01.2020 14:20

Kalendarz imprez sportowych w 2020 roku

Zobacz, co będzie działo się w wybranych dyscyplinach sportowych w naszym kraju i na świecie.

S Z E R M I E R K A

18-19.04 Europejskie turnieje kwalifikacyjne do IO (Madryt/Hiszpania)
16-17.05 MP - szabla kobiet i mężczyzn (Śrem)
  6-7.06 MP - floret kobiet i mężczyzn (Wrocław)
  6-8.06 MP - szpada kobiet i mężczyzn (Katowice)
16-21.06 ME (Mińsk/Białoruś)

         PŚ
10-11.01 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)
11-12.01 szpada kobiet (Hawana/Kuba)
11-12.01 floret kobiet (Katowice), floret mężczyzn (Paryż/Francja)
   12.01 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Montreal/Kanada)
   26.01 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Dauha/Katar)
  8-9.02 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)
  8-9.02 szpada mężczyzn (Vancouver/Kanada)
    9.02 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Turyn/Włochy)
22-23.02 szabla mężczyzn (Warszawa/Polska)
22-23.02 floret kobiet (Kazań/Rosja)
22.23.02 floret mężczyzn (Kair/Egipt)
  7-8.03 szabla kobiet (Ateny/Grecja)
  7-8.03 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)
    8.03 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
   15.03 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Anaheim/USA)
21-22.03 szpada kobiet (Chengdu/Chiny)
21-22.03 szpada mężczyzn (Buenos Aires/Argentyna)
21-23.03 szabla kobiet (St.Niklaas/Belgia)
21-23.03 szabla mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
   26.04 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Seul/Korea Płd.)
  2-3.05 floret kobiet (Tauberbischofsheim/Niemcy)
  2-3.05 floret mężczyzn (Sankt Petersburg/Rosja)
    3.05 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Cali/Kolumbia)
 9-10.05 szabla kobiet (Tunis/Tunezja)
 9-10.05 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)
16-17.05 szpada kobiet (Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
16-17.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)
   17.05 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Szanghaj/Chiny)
   24.05 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Moskwa/Rosja)


T E N I S

 20.01-2.02 Australian Open (Melbourne/Australia)
 24.05–7.06 French Open (Paryż/Francja)
29.06-12.07 Wimbledon (Londyn/W.Brytania)
31.08-13.09 US Open (Nowy Jork/USA)
     2-8.11 WTA Finals (Shenzhen/Chiny)
   15-22.11 ATP Finals (Londyn/W.Brytania)

         Puchar Federacji
    luty Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej z udziałem Polek (Esch-sur-Alzette/Luksemburg)
  7-8.02 kwalifikacje do turnieju finałowego
14-19.04 turniej finałowy (Budapeszt/Węgry)

         Puchar Davisa
  6-7.03 baraż o Grupę II Strefy Euro-Afrykańskiej: Polska - Hongkong (Kalisz)
  6-7.03 kwalifikacje do turnieju finałowego
23-29.11 turniej finałowy (Madryt/Hiszpania)


T E N I S  S T O Ł O W Y

  22-26.01 Drużynowe kwalifikacje olimpijskie (Gondomar/Portugalia)
28.01-2.02 ITTF World Tour Platinum German Open (Magdeburg/Niemcy)
    4-8.02 ITTF Challenge Spanish Open (Granada/Hiszpania)
    8-9.02 Europa Top 16 (Montreux/Szwajcaria)
  12-16.02 ITTF Challenge Plus Portugal Open (Lizbona/Portugalia)
  18-23.02 ITTF World Tour Hungarian Open (Budapeszt/Węgry)
  20-22.02 Turniej niepełnosprawnych ITTF Polish Para Open (Władysławowo)
28.02-1.03 Indywidualne MP (Białystok)
    3-8.03 ITTF World Tour Platinum Qatar Open (Dauha/Katar)
    4-8.03 Młodzieżowe ME (Varażdin/Chorwacja)
  11-15.03 ITTF Challenge Polish Open (Gliwice)
  22-29.03 Drużynowe MŚ (Pusan/Korea Płd.)
    1-5.04 ITTF Challenge Italy Open (Riccione/Włochy)
    2-5.04 Indywidualne i drużynowe młodzieżowe MP (Bydgoszcz)
   8-12.04 Europejskie kwalifikacje olimpijskie (Moskwa/Rosja)
  21-26.04 ITTF World Tour Platinum Japan Open (Kitakyushu/Japonia)
  23-26.04 Indywidualne i drużynowe MP juniorów (Gliwice)
  22-26.04 ITTF Challenge Slovenia Open (Otocec/Słowenia)
28.04-2.05 ITTF Challenge Croatia Open (Zagrzeb/Chorwacja)
28.04-3.05 ITTF Challenge Thailand Open (Bangkok/Tajlandia)
   5-10.05 ITTF World Tour Hong Kong Open (Hongkong)
  12-17.05 ITTF World Tour Platinum China Open (Shenzhen/Chiny)
  27-31.05 ITTF juniorów i kadetów Polish Open (Władysławowo)
  28-31.05 Światowe kwalifikacje olimpijskie (Dauha/Katar)
    3-7.06 ITTF Challenge Plus Belarus Open (Mińsk/Białoruś)
  16-21.06 ITTF World Tour Korea Open (miejsce do ustalenia)
  23-28.06 ITTF World Tour Platinum Australian Open (Geelong/Australia)
  10-19.07 ME juniorów i kadetów (Zagrzeb/Chorwacja)
  25-30.08 ITTF World Tour Czech Open (Ołomuniec/Czechy)
    1-6.09 ITTF World Tour Bulgaria Open (Panagiuriszte/Bułgaria)
  15-20.09 ME (Warszawa)
    2-4.10 Top 10 juniorów i kadetów (Berlin/Niemcy)
  16-18.10 PŚ mężczyzn (Duesseldorf/Niemcy)
  23-25.10 PŚ kobiet (Bangkok/Tajlandia)
  27-31.10 ITTF Challenge Plus Belgium Open (De Haan/Belgia)
31.10-8.11 ITTF World Cadet Challenge (Tajlandia)
    3-8.11 ITTF World Tour Swedish Open (Sztokkholm/Szwecja)
  10-15.11 ITTF World Tour Platinum Austrian Open (Linz/Austria)
29.11-6.12 MŚ juniorów (Guimaraes/Portugalia)
  10-13.12 Finałowy turniej ITTF World Tour (miejsce do ustalenia)


W I O Ś L A R S T W O

   11.01 ME na ergometrze (Praga/Czechy)
   25.01 MP na ergometrze (Wrocław)
  7-8.02 MŚ na ergometrze (Paryż/Francja)
10-12.04 PŚ (Sabaudia, Włochy)
27-29.04 Europejskie finałowe regaty kw. do igrzysk olimpijskich w Tokio (Varese/Włochy)
  1-3.05 PŚ (Varese/Włochy)
17-19.05 Finałowe regaty kw. do igrzysk olimpijskich w Tokio (Lucerna/Szwajcaria)
22-24.05 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
30-31.05 MEJ (Belgrad/Serbia)
  5-7.06 ME (Poznań)
16-23.08 MŚ w konkurencjach nieolimpijskich (Bled/Słowenia)
  5-6.09 MME (Duisburg/Niemcy)
19-20.09 MP (Poznań)


W S P I N A C Z K A  S P O R T O W A

20-27.03 ME (Moskwa/Rosja)
  3-4.04 PŚ (Meiringen/Szwajcaria)
17-19.04 PŚ (Wujiang/Chiny)
 8-10.05 PŚ (Seul/Korea Płd.)
23-24.05 PŚ (Monachium/Niemcy)
12-14.06 PŚ (Salt Lake City/USA)
  2-4.07 PŚ (Villars/Szwajcaria)
11-13.07 PŚ (Chamonix/Francja)
18-19.07 PŚ (Briancon/Francja)
 9-11.10 PŚ (Xiamen/Chiny)


Z A P A S Y

  10-16.02 ME - styl wolny, klasyczny i kobiety (Ostia/Włochy)
  17-19.04 MPJ - styl wolny i kobiet (Nowe Iganie)
  24-25.04 MPJ - styl klasyczny (Racibórz)
29.04-3.05 Światowy turniej kw. do igrzysk olimpijskich Tokio (Bułgaria)
  15-16.05 MP U-23 - styl wolny i kobiety (Środa Wlkp.)
  22-23.05 MP U-23 - styl klasyczny (Poznań)
    4-7.06 Memoriał Wacława Ziółkowskiego, Poland Open kobiet, Memoriał Władysława Pytlasińskiego (Warszawa)
  15-21.06 ME kadetów (Polska)
29.06-5.07 MEJ (Macedonia)
  13-19.07 ME U23 (Austria)
  17-23.08 MŚ kadetów (Węgry)
   7-13.09 MŚJ (Serbia)
  25-27.09 MP - styl wolny i kobiety (Międzyzdroje)
    2-3.10 MP - styl klasyczny (Radom)
  23-29.11 MŚ U23 (Finlandia)


Ż E G L A R S T W O

  19–25.01 PŚ (Miami/USA)
  25–26.01 MPJ w bojerach (najlepszy lód)
    1-3.02 MP w bojerach (najlepszy lód)
   8–15.02 MŚ i Europy w bojerach (najlepszy lód/Europa)
   8–16.02 MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Geelong/Australia)
   9–16.02 MŚ klasy Laser Standard (Melbourne/Australia)
  21-28.02 MŚ klasy Laser Radial (Melbourne/Australia)
  23–29.02 MŚ klasy RS:X (Sorrento/Australia)
  13–21.03 MŚ klasy 470 (El Arenal/Hiszpania)
27.03–4.04 PE o Trofeum Księżniczki Zofii (Palma de Mallorca/Hiszpania)
  12–19.04 PŚ (Genua/Włochy)
  18–25.04 Regaty Semaine Olympique Francaise de Voile (Hyeres/Francja)
   5–13.05 ME klasy 470 (Hyeres/Francja)
   8–16.05 MŚ i MŚJ klasy Finn (Palma de Mallorca/Hiszpania)
  10–16.05 ME klasy RS:X (Ateny/Grecja)
  11–17.05 ME klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Malcesine/Włochy)
  15-17.05 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (Krynica Morska)
  16–23.05 ME klas Laser Standard i Laser Radial (Kalamata/Grecja)
  22–24.05 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (Krynica Morska)
  26–30.05 Regaty Medemblik Regatta (Medemblik/Holandia)
    1–6.06 ME w windsurfingowej klasie Raceboard (Sopot)
  14–21.06 PŚ – runda finałowa (Enoshima/Japonia)
  20–28.06 Regaty Kieler Woche (Kilonia/Niemcy)
  22–29.06 ME klasy Optimist (Tallinn/Estonia)
   1–11.07 MŚ klasy Optimist (Riva del Garda/Włochy)
   3–11.07 ME klasy Finn (Gdynia)
   4–19.07 Regaty Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)
  12–19.07 MŚJ klasy 470 (Gdynia)
  17–24.07 MŚ do lat 21 klas Laser Standard i Laser Radial (Malcesine/Włochy)
24.07–1.08 ME klasy 29er (Kopenhaga/Dania)
30.07–8.08 MŚ klasy 505 (Bastad/Szwecja)
  16–21.08 MŚ klasy 29er (Weymouth/Wielka Brytania)
  18–24.08 MŚJ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Como/Włochy)
  22–30.08 MŚJ klasy Laser Radial (Dziwnów/Polska)
  23–29.08 MŚJ klasy RS:X (Kadyks/Hiszpania)
  23–30.08 MŚ w windsurfingowej klasie Raceboard (Balatonfured/Węgry)
   4–10.09 MŚ w Formule Kite (Weifang Binhai/Chiny)
  10–13.09 MP (Gdańsk)
  17–20.09 MP klas olimpijskich (Gdańsk)
  22–27.09 MŚ drużyn mieszanych w Formule Kite (Ostia/Włochy)
  14–18.10 MŚ w Kiteboardingu (Cagliari/Włochy)
  17–20.10 MŚ jachtów pełnomorskich (Malta)
  12–19.12 Młodzieżowe MŚ (Salvador/Brazylia)


Ż U Ż E L

      el. MŚ
16.05 GP Polski (Warszawa)
30.05 GP Niemiec (Teterow/Niemcy)
13.06 GP Czech (Praga/Czechy)
18.07 GP W. Brytanii (Cardiff/W.Brytania)
25.07 GP Szwecji (Hallstavik/Szwecja)
 1.08 GP Polski (Wrocław)
15.08 GP Szwecji (Malilla/Szwecja)
29.08 GP Rosji (Togliatti/Rosja)
12.09 GP Danii (Vojens/Dania)
 3.10 GP Polski (Toruń)

        rundy eliminacji do GP
  23.05 Glasgow/W.Brytania, Lamothe-Landerron/Francja, Terenzano/Włochy
   1.06 Abensberg/Niemcy

        GP Challenge
  11.07 Zarnovica/Słowacja

       indywidualne MŚ juniorów
 20.06 1. turniej finałowy (miejsce do ustalenia)
  5.09 2. turniej finałowy (miejsce do ustalenia)
  2.10 3. turniej finałowy (Pardubice/Czechy)

       drużynowe MŚ juniorów
 30.05 kwalifikacje (Pardubice/Czechy)
 22.09 finał (Outrup/Dania)

3/5.04 inauguracja Ekstraligi


INNE WYDARZENIA I IMPREZY

   5-17.01 Rajd Dakar (Arabia Saudyjska)
   9-22.01 Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Lozanna/Szwajcaria)
     12.03 Wzniecenie ognia olimpijskiego (Olimpia/Grecja)
24.07-9.08 Letnie Igrzyska Olimpijskie (Tokio/Japonia)
25.08-6.09 Letnie Igrzyska Paraolimpijskie (Tokio/Japonia)

 

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 07.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 36
  • 2
    gr3
  • 3
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113
  • 4
    minialo
    ostatnia aktywność: 21.11.2019
    łączna liczba komentarzy: 17
  • 5
    gkostka
    ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione