nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020

PAP

dodane 15.01.2020 14:20

Kalendarz imprez sportowych w 2020 roku

Zobacz, co będzie działo się w wybranych dyscyplinach sportowych w naszym kraju i na świecie.

K O S Z Y K Ó W K A

17-19.01 Finałowy turniej PP kobiet (Lublin)
13-16.02 Finałowy turniej PP mężczyzn (Warszawa)
   20.02 El. ME mężczyzn 2021: Polska – Izrael (Gliwice)
   23.02 El. ME mężczyzn 2021: Hiszpania – Polska
18-22.03 Turniej kw. mężczyzn 3x3 do IO 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Indie)
17-19.04 Finałowy turniej (Final Four) Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)
24-26.04 Turniej kw. mężczyzn 3x3 do IO 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Budapeszt/Węgry)
   18.04 (ew. 29) Finały MP kobiet
  1-3.05 Finałowy turniej (Final Four) Ligi Mistrzów FIBA mężczyzn (miejsce do ustalenia)
   21.05 (ew. 6.06) Finały MP mężczyzn
22–24.05 Finałowy turniej (Final Four) Euroligi mężczyzn (Kolonia/Niemcy)
23–28.06 Turniej kw. mężczyzn Tokio 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Kowno/Litwa)
26-28.06 ME mężczyzn 3x3 (Antwerpia/Belgia)
   12.11 El. ME kobiet 2021: Białoruś – Polska (Mińsk/Białoruś)
   15.11 El. ME kobiet 2021: Wielka Brytania – Polska (miejsce do ustalenia)
   27.11 El. ME mężczyzn 2021: Rumunia – Polska (miejsce do ustalenia)


L E K K O A T L E T Y K A

      25.01 Mityng World Athletics Indoor Tour (Boston/USA)
      31.01 Mityng World Athletics Indoor Tour (Karlsruhe/Niemcy)
       4.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Duesseldorf/Niemcy)
       8.02 Mityng Copernicus Cup - World Athletics Indoor Tour (Toruń)
      11.02 Halowy mityng Orlen Cup (Łódź)
   14-16.02 Halowe MP juniorów (Toruń)
      15.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Glasgow/Szkocja)
      19.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Lievin/Francja)
      21.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Madryt/Hiszpania)
 29.02-1.03 Halowe MP seniorów (Toruń)
   13-15.03 Halowe MŚ (Nankin/Chiny)
   21-22.03 PE w rzutach (Leirii/Portugalia)
      29.03 MŚ w półmaratonie (Gdynia)
       5.04 MP w maratonie kobiet (Dębno)
      17.04 Mityng Diamentowej Ligi (Dauha/Katar)
     2-3.05 Drużynowe MŚ w chodzie sportowym (Mińsk/Białoruś)
      10.05 Mityng Diamentowej Ligi (Chiny)
      16.05 Mityng Diamentowej Ligi (Szanghaj/Chiny)
      24.05 Mityng Diamentowej Ligi (Sztokholm/Szwecja)
      24.05 Memoriał Janusza Kusocińskiego (Chorzów)
      28.05 Mityng Diamentowej Ligi (Rzym/Włochy)
   30-31.05 MP w sztafetach i wielobojach (Łódź)
      31.05 Mityng Diamentowej Ligi (Rabat/Maroko)
       7.06 Mityng Diamentowej Ligi (Eugene/USA)
      11.06 Mityng Diamentowej Ligi (Oslo/Norwegia)
      13.06 Mityng Diamentowej Ligi (Paryż/Francja)
   19-21.06 MP juniorów (miejsce do ustalenia)
   25-27.06 MP (Włocławek)
       4.07 Mityng Diamentowej Ligi (Londyn/W.Brytania)
    7-12.07 MŚ juniorów (Nairobi/Kenia)
      10.07 Mityng Diamentowej Ligi (Monako)
   11-12.07 MP do lat 23 (Biała Podlaska)
   16-19.07 ME juniorów (Rieti/Włochy)
      16.08 Mityng Diamentowej Ligi (Gateshead/W.Brytania)
      20.08 Mityng Diamentowej Ligi (Lozanna/Szwajcaria)
   25-30.08 ME (Paryż/Francja)
       4.09 Mityng Diamentowej Ligi (Bruksela/Belgia)
       6.09 Memoriał Kamili Skolimowskiej (Chorzów)
      11.09 Mityng Diamentowej Ligi – finał (Zurych/Szwajcaria)
      13.12 ME w biegach przełajowych (Dublin/Irlandia)


   
Ł U C Z N I C T W O

22-23.02 Halowe MP (Świebodzice)
  1-5.04 Międzynarodowy Puchar Kahmara (Antalya/Turcja)
19-26.04 PŚ (Guatemala City/Gwatemala)
 4-10.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
19-26.05 ME - turniej kwalifikacyjny do IO Tokio (Antalya/Turcja)
20-21.06 Memoriał Ireny Szydłowskiej (Warszawa)
17-22.08 MEJ (Lilleshall/W. Brytania)
27-30.08 MP (Legnica)
  5-6.09 MP w łucznictwie bloczkowym (Legnica)


Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E

22-25.01 ME (Graz/Austria)
  4-7.03 MŚ juniorów (Tallinn/Estonia)
18-21.03 MŚ (Montreal/Kanada)


Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E

           tor długi
   9-12.01 ME w wieloboju (Heerenveen/Holandia)
    7-8.02 PŚ (Calgary/Kanada)
  13-16.02 MŚ na dystansach (Salt Lake City/USA)
28.02-1.03 MŚ w wieloboju sprinterskim (Hamar/Norwegia)
    7-8.03 PŚ (Heerenveen/Holandia)

         short track
24-26.01 ME (Debreczyn/Węgry)
  7-9.02 PŚ (Drezno/Niemcy)
14-16.02 PŚ (Dordrecht/Holandia)
13-15.03 MŚ (Seul/Korea Płd.)
28-29.03 MP (Białystok)


M O T O C Y K L E

       MŚ
 8.03  GP Kataru/Dauha
22.03  GP Tajlandii/Buriram
 5.04  GP USA/Austin
19.04  GP Argentyny/Termas de Rio Hondo
 3.05  GP Hiszpanii/Jerez de la Frontera
17.05  GP Francji/Le Mans
 1.06  GP Włoch/Mugello
 7.06  GP Katalonii/Barcelona (Hiszpania)
21.06  GP Niemiec/Hohenstein-Ernstthal
28.06  GP Holandii/Assen
12.07  GP Finlandii/Iitti
 9.08  GP Czech/Brno
16.08  GP Austrii/Spielberg
30.08  GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
13.09  GP San Marino i Riwiery Rimini/Misano Adriatico (Włochy)
 4.10  GP Aragonii/Alcaniz (Hiszpania)
18.10  GP Japonii/Motegi
25.10  GP Australii/Phillip Island
 1.11  GP Malezji/Sepang
15.11  GP regionu Walencji/Cheste (Hiszpania)


N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E

      PŚ
 4.01 slalom kobiet (Zagrzeb/Chorwacja)
 5.01 slalom mężczyzn (Zagrzeb/Chorwacja)
 8.01 slalom mężczyzn (Madonna di Campiglio/Włochy)
11.01 zjazd kobiet (Altenmarkt/Zauchensee/Austria)
11.01 slalom gigant mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)
12.01 kombinacja (zjazd/slalom) kobiet (Altenmarkt, Zauchensee/Austria)
12.01 slalom mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)
14.01 slalom kobiet (Flachau/Austria)
17.01 kombinacja (zjazd/slalom) mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
18.01 slalom gigant kobiet (Sestriere/Włochy)
18.01 zjazd mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
19.01 slalom mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
19.01 slalom gigant równoległy kobiet (Sestriere/Włochy)
24.01 supergigant mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
25.01 zjazd kobiet (Bansko/Bułgaria)
25.01 zjazd mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
26.01 supergigant kobiet (Bansko/Bułgaria)
26.01 slalom mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
28.01 slalom mężczyzn (Schladming/Austria)
 1.02 zjazd mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 1.02 zjazd kobiet (Rosa Chutor/Rosja)
 2.02 superegigant kobiet (Rosa Chutor/Rosja)
 2.02 slalom gigant mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 8.02 zjazd kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 8.02 slalom mężczyzn (Chamonix/Francja)
 9.02 supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 9.02 slalom gigant równoległy mężczyzn (Chamonix/Francja)
15.02 slalom gigant kobiet (Maribor/Słowenia)
15.02 zjazd mężczyzn (Yanqing/Chiny)
16.02 slalom kobiet (Maribor/Słowenia)
16.02 supergigant mężczyzn (Yanqing/Chiny)
22.02 zjazd kobiet (Crans Montana/Szwajcaria)
22.02 slalom gigant mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)
23.02 slalom mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)
23.02 kombinacja (supergigant/slalom) kobiet (Crans Montana/Szwajcaria)
29.02 supergigant kobiet (La Thuile/Włochy)
29.02 supergigant mężczyzn (Hinterstoder/Austria)
 1.03 kombinacja (supergigant/slalom) kobiet (La Thuile/Włochy)
 1.03 kombinacja (supergigant/slalom) mężczyzn (Hinterstoder/Austria)
 7.03 slalom gigant kobiet (Ofterschwang/Niemcy)
 7.03 zjazd mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)
 8.03 slalom kobiet (Ofterschwang/Niemcy)
 8.03 supergigant mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)
12.03 slalom równoległy kobiet (Aare/Szwecja)
13.03 slalom kobiet (Aare/Szwecja)
14.03 slalom gigant kobiet (Aare/Szwecja)
14.03 slalom gigant mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)
15.03 slalom mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)
18.03 zjazd kobiet (Cortina d'Ampezzo/ Włochy)
18.03 zjazd mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
19.03 supergigant kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
19.03 supergigant mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
20.03 slalom gigant równoległy zawody drużynowe (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
21.03 slalom kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
21.03 slalom gigant mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
22.03 slalom gigant kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
22.03 slalom mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)


N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E

28.02-8.03 MŚJ (Oberwiesenthal/Niemcy)
  19-22.03 MŚ w lotach (Planica/Słowenia)

           PŚ - biegi
      1.01 Dobbiaco/Włochy
    3-5.01 Val di Fiemme/Włochy
  11-12.01 Drezno/Niemcy
  18-19.01 Nove Mesto/Czechy
  25-26.01 Oberstdorf/Niemcy
    8-9.02 Falun/Szwecja
  15-16.02 Oestersund/Szwecja
     18.02 Are/Szwecja
     20.02 Meraker/Norwegia
  22-23.02 Trondheim/Norwegia
29.02-1.03 Lahti/Finlandia
      4.03 Drammen/Norwegia
    7-8.03 Oslo/Norwegia
  14-15.03 Quebec/Kanada
     17.03 Minneapolis/USA
  20-22.03 Canmore/Kanada

      PŚ - skoki
 1.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - Turniej Czterech Skoczni
 4.01 Innsbruck/Austria - Turniej Czterech Skoczni
 6.01 Bischofshofen/Austria - Turniej Czterech Skoczni
11.01 Predazzo/Włochy
12.01 Predazzo/Włochy
18.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
19.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
25.01 Zakopane - drużynowy
26.01 Zakopane
 1.02 Sapporo/Japonia
 2.02 Sapporo/Japonia
 8.02 Willingen/Niemcy
 9.02 Willingen/Niemcy
15.02 Bad Mitterndorf/Austria
16.02 Bad Mitterndorf/Austria
21.02 Rasnov/Rumunia
22.02 Rasnov/Rumunia
28.02 Lahti/Finlandia
29.02 Lahti/Finlandia - drużynowy
 1.03 Lahti/Finlandia
 7.03 Oslo/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
 8.03 Oslo/Norwegia - Turniej Raw Air
10.03 Lillehammer/Norwegia - Turniej Raw Air
12.03 Trondheim/Norwegia - Turniej Raw Air
14.03 Vikersund/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
15.03 Vikersund/Norwegia - Turniej Raw Air

      PŚ - kombinacja norweska
10.01 Val di Fiemme/Włochy
11.01 Val di Fiemme/Włochy
12.01 Val di Fiemme/Włochy - sprint drużynowy
25.01 Oberstdorf/Niemcy - konkurs drużynowy
26.01 Oberstdorf/Niemcy
31.01 Seefeld/Austria
 1.02 Seefeld/Austria
 2.02 Seefeld/Austria
 8.02 Otepaeae/Estonia
 9.02 Otepaeae/Estonia
22.02 Trondheim/Norwegia
23.02 Trondheim/Norwegia
29.02 Lahti/Finlandia
 1.03 Lahti/Finlandia
 7.03 Oslo/Norwegia
14.03 Schonach/Niemcy
15.03 Schonach/Niemcy


P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y

26.02-1.03 PŚ (Kair/Egipt)
  25-29.03 PŚ (Sofia/Bułgaria)
    2-5.04 PŚ (Sofia/Bułgaria)
29.04-3.05 PŚ (Budapeszt/Węgry)
  14-17.05 Finał PŚ (Seul/Korea Płd.)

  25-31.05 MŚ (Xiamen/Chiny)
30.06-5.07 ME (Szekesfehervar/Węgry)


P I Ł K A  N O Ż N A

12.06-12.07 ME (Amsterdam/Holandia, Baku/Azerbejdżan, Bilbao/Hiszpania, Budapeszt/Węgry,
                Bukareszt/Rumunia, Dublin/Irlandia, Glasgow/W. Brytania, Kopenhaga/Dania,
                Londyn/W. Brytania, Monachium/Niemcy, Rzym/Włochy, Sankt Petersburg/Rosja)
      12.06 - mecz otwarcia Turcja - Włochy (grupa A, Rzym)
              spotkania z udziałem Polski (grupa E):
      15.06 - Polska - drużyna ze ścieżki barażowej (Dublin)
      20.06 - Polska - Hiszpania (Bilbao)
      24.06 - Polska - Szwecja (Dublin)

      mecze towarzyskie reprezentacji Polski
27.03 Polska - Finlandia (Wrocław)
31.03 Polska - Ukraina (Chorzów)
 2.06 Polska - Rosja (Warszawa)
 9.06 Polska – Islandia (Poznań)

      mecze barażowe o awans do Euro 2020 z tzw. ścieżek barażowych
26.03 półfinały w czterech ścieżkach
      ścieżka A: Islandia - Rumunia, Bułgaria - Węgry
      ścieżka B: Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna, Słowacja - Irlandia
      ścieżka C: Szkocja - Izrael, Norwegia - Serbia
      ścieżka D: Gruzja - Białoruś, Macedonia Północna - Kosowo
31.03 finały (zwycięzcy półfinałów)

           Liga Narodów UEFA
3.09-17.11 (rywalizacja w grupach - nie są jeszcze znane)

         Liga Mistrzów
18-19.02 pierwsze mecze 1/8 finału
25-26.02 pierwsze mecze 1/8 finału
10-11.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
17-18.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
   20.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon/Szwajcaria)
  7-8.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
14-15.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
28-29.04 pierwsze mecze półfinałowe
  5-6.05 rewanżowe mecze półfinałowe
   30.05 finał (Stambuł/Turcja)

         Liga Europy
   20.02 pierwsze mecze 1/16 finału
   27.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
   28.02 losowanie par 1/8 finału (Nyon)
   12.03 pierwsze mecze 1/8 finału
   19.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
   20.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon)
    9.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
   16.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
   30.04 pierwsze mecze półfinałowe
    7.05 rewanżowe mecze półfinałowe
   27.05 finał (Gdańsk)

         Ekstraklasa
    8.02 wznowienie rozgrywek
   11.04 ostatnia kolejka fazy zasadniczej (przed podziałem na grupy)
18-19.04 pierwsza kolejka fazy finałowej
22-23.05 ostatnia kolejka fazy finałowej

         Puchar Polski
   10.03 mecze 1/4 finału
    7.04 mecze 1/2 finału
    2.05 finał (PGE Narodowy, Warszawa)

            pozostałe ważniejsze wydarzenia
 21.05-6.06 ME do lat 17 (Estonia)
      24.05 Finał Ligi Mistrzów kobiet (Wiedeń/Austria)
    6-20.06 Puchar Narodów Oceanii
12.06-12.07 Mistrzostwa Ameryki Południowej - Copa America (Argentyna, Kolumbia)
 19.07-1.08 ME do lat 19 (Irlandia Północna)
      12.08 Mecz o Superpuchar Europy UEFA (Porto/Portugalia)
    2-21.11 MŚ kobiet do lat 17 (Indie)

      Terminy FIFA na towarzyskie mecze międzypaństwowe
23-31.03, 1-9.06, 31.08-8.09, 5-13.10, 9-17.11

      kobiety - el. ME 2021
 7.03 Polska – Mołdawia
11.03 Azerbejdżan – Polska
10.04 Polska – Azerbejdżan
14.04 Mołdawia – Polska
 9.06 Hiszpania – Polska
18.09 Czechy - Polska
22.09 Polska – Czechy

           futsal
29.01-1.02 Turniej el. ME z udziałem Polaków (Malta)
12.09-4.10 MŚ (Kowno, Wilno, Kłajpeda/Litwa)

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 07.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 36
  • 2
    gr3
  • 3
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113
  • 4
    minialo
    ostatnia aktywność: 21.11.2019
    łączna liczba komentarzy: 17
  • 5
    gkostka
    ostatnia aktywność: 13.01.2019