nasze media Najnowszy numer MGN 03/2020

PAP

dodane 15.01.2020 14:20

Kalendarz imprez sportowych w 2020 roku

Zobacz, co będzie działo się w wybranych dyscyplinach sportowych w naszym kraju i na świecie.

B A D M I N T O N

 9-13.02 Finał World Tour (Kanton/Chiny)
11-16.02 Drużynowe ME (Lievin/Francja)
26-29.03 Polish Open (Kraków)
21-26.04 ME (Kijów/Ukraina)
11-14.06 MP (miejsce do ustalenia)


B I A T H L O N

26.01-2.02 MŚJ i MMŚ (Lanzerheide/Szwajcaria)
  13-23.02 MŚ (Anterselva/Włochy)
26.02-1.03 ME (Otepaeae/Estonia)
  11-15.03 MEJ (Hochfilzen/Austria)

         PŚ
 9-12.01 Oberhof/Niemcy
15-19.01 Ruhpolding/Niemcy
23-26.01 Pokljuka/Słowenia
  5-8.03 Nove Mesto/Czechy
12-15.03 Kontiolahti/Finlandia
20-22.03 Oslo-Holmenkollen/Norwegia


B O B S L E J E

      4.01 ME czwórek (Winterberg/Niemcy)
     14.02 ME kobiet (Sigulda/Łotwa)
21.02-1.03 MŚ (Altenberg/Niemcy)

         PŚ
  3-4.01 Winterberg/Niemcy
11-12.01 La Plagne/Francja
18-19.01 Innsbruck/Austria
25-26.01 Koenigssee/Niemcy
  1-2.02 Sankt Moritz/Szwajcaria
14-16.02 Sigulda/Łotwa


B O K S

13-23.03 Kwalifikacje europejskie do igrzysk olimpijskich w Tokio (Londyn/W.Brytania)
13-24.05 Kwalifikacje światowe do igrzysk olimpijskich w Tokio (Paryż/Francja)


F O R M U Ł A 1

15.03  GP Australii/Melbourne
22.03  GP Bahrajnu/Sakhir
 5.04  GP Wietnamu/Hanoi
19.04  GP Chin/Szanghaj
 3.05  GP Holandii/Zandvoort
10.05  GP Hiszpanii/Barcelona
24.05  GP Monako
 7.06  GP Azerbejdżanu/Baku
14.06  GP Kanady/Montreal
28.06  GP Francji/Le Castellet
 5.07  GP Austrii/Spielberg
19.07  GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
 2.08  GP Węgier/Budapeszt
30.08  GP Belgii/Spa-Francorchamps
 6.09  GP Włoch/Monza
20.09  GP Singapuru
27.09  GP Rosji/Soczi
11.10  GP Japonii/Suzuka
25.10  GP USA/Austin
 1.11  GP Meksyku
15.11  GP Brazylii/Sao Paulo  
29.11  GP Abu Zabi


G I M N A S T Y K A  

30.04–3.05 ME w gimnastyce sportowej kobiet (Paryż/Francja)
    1-3.05 Indywidualne MP seniorek i juniorek w gimnastyce artystycznej (Kraków)
    1-3.05 MP w akrobatyce sportowej (miejsce do ustalenia)
    3–5.05 MP seniorek i juniorek w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn (Katowice)
   7–10.05 ME w skokach na trampolinie (Goeteborg/Szwecja)
  21–24.05 ME w gimnastyce artystycznej (Kijów/Ukraina)
  27-31.05 ME w gimnastyce sportowej mężczyzn (Baku/Azerbejdżan)
  29–31.05 MŚ w akrobatyce sportowej (Genewa/Szwajcaria)
    5-7.06 MP w skokach na trampolinie (miejsce do ustalenia)
  18-20.09 MP juniorów w skokach na trampolinie (miejsce do ustalenia)
  25-27.09 MP juniorów w akrobatyce sportowej (miejsce do ustalenia)


G O L F

21-24.05 MP match play (Rajszew)
  5-7.06 MP kobiet i mężczyzn  (Konopiska)
16-19.07 Klubowe MP (Wrocław)


H O K E J  N A  L O D Z I E

     2-8.01 MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Katowice)
31.03-10.04 MŚ elity kobiet (Halifax, Truro/Kanada)
 28.03-3.04 MŚ Dywizji 1B kobiet (Katowice)
   12-18.04 MŚ Dywizji 1B do lat 18 (Asiago/Włochy)
 27.04-3.05 MŚ Dywizji 1B (Katowice)
    8-24.05 MŚ elity (Zurych, Lozanna/Szwajcaria)


H O K E J  N A  T R A W I E

  17-19.01 Halowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Berlin/Niemcy)
  24-26.01 Halowe ME kobiet drugiej dywizji z udziałem Polek (Ivan Sveti Zelina/Chorwacja)
  14-16.02 Halowy Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Poznań)
29.05–1.06 Klubowe ME drugiej dywizji z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń/Austria)
    2-4.10 LM - 1. runda (miejsce do ustalenia)



 
J E Ź D Z I E C T W O

  26-29.03 Halowe MP w skokach (Leszno)
  10-12.07 MP w ujeżdżeniu (Radzionków)
  23-26.07 MP w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Ptakowice)
28.07-1.08 MŚ seniorów w woltyżerce (Flyinge/Szwecja)
  14-16.08 MP w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Bogusławice)
31.08-6.09 MŚ w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (Kronenberg/Holandia)
    3-6.09 MŚ seniorów w sportowych rajdach konnych (Pisa San Resore/Włochy)
  10-13.09 MP w skokach (Jakubowice)
  25.27.09 Finał Pucharu Polski WKKW (Baborówko)
  21-26.10 MŚ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Pau/Francja)


J U D O

  23-25.01 GP (Tel Awiw/Izrael)
    1-2.02 PŚ (Odivelas/Portugalia)
    8-9.02 Grand Slam (Paryż/Francja)
  15-16.02 PŚ (Oberwart/Austria)
  21-23.02 Grand Slam (Duesseldorf/Niemcy)
29.02-1.03 PŚ (Warszawa)
    6-8.03 GP (Rabat/Maroko)
  13-15.03 Grand Slam (Jekaterynburg/Rosja)
  27-29.03 GP (Tbilisi/Gruzja)
    3-5.04 GP (Antalya/Turcja)
    1-3.05 ME (Praga/Czechy)
   8-10.05 Grand Slam (Baku/Azerbejdżan)
  16-17.05 Otwarty Puchar Europy kadetów (Bielsko-Biała)
  28-30.05 World Masters (Dauha/Katar)
    6-7.06 ME w judo kata (Józefów)
  12-14.06 GP (Budapeszt/Węgry)
  20-21.06 Otwarty Puchar Europy juniorów (Poznań)
    2-5.07 ME kadetów (Ryga/Łotwa)
    1-2.09 MŚ w judo kata (Kraków)
    3-5.09 MEJ (Luksemburg)
    3-6.09 MŚ weteranów (Kraków)
  18-20.09 GP (Zagrzeb/Chorwacja)
  26-27.09 PŚ (Rzym/Włochy)
    2-4.10 GP (Taszkent/Uzbekistan)
  10-11.10 PŚ (Tallinn/Estonia)
  11-13.10 Grand Slam (Brasilia/Brazylia)
  17-18.10 PŚ (Malaga/Hiszpania)
  22-24.10 Grand Slam (Abu Zabi/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
31.10-1.11 ME drużyn mieszanych (miejsce dla ustalenia)
  13-15.11 Młodzieżowe ME (Porec/Chorwacja)
  11-13.12 Grand Slam (Tokio/Japonia)


K A J A K A R S T W O

           klasyczne
   8-10.05 PŚ (Racice/Czechy)
  21-24.05 PŚ (Duisburg/Niemcy)
    4-7.06 ME (Bascov/Rumunia)
  16-19.07 MŚJ i U-23 (Brandenburg/Niemcy)
  14-16.08 MP (Bydgoszcz)

           górskie
  15-17.05 ME (Lee Valley/Wielka Brytania)
    5-7.06 PŚ (Ivrea/Włochy)
  12-14.06 PŚ (Pau/Francja)
  10-12.07 MŚJ i U-23 (Tacen/Słowenia)
  13-16.08 MEJ i U-23 (Kraków)
  21-23.08 PŚ (Liptowski Mikulasz/Słowacja)
  28-30.08 MP (Kraków)
  18-20.09 PŚ (Praga)
  25-27.09 PŚ (Markkleeberg/Niemcy)


K O L A R S T W O

            szosa
   21-26.01 Tour Down Under (Australia)
       2.02 Cadel Evans Great Ocean Road Race (Australia)
   23-29.02 UAE Tour (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
      29.02 Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
       7.03 Strade Bianche (Włochy)
    8-15.03 Paryż-Nicea (Francja)         
   11-17.03 Tirreno-Adriatico        
      21.03 Mediolan-San Remo
   23-29.03 Dookoła Katalonii
      25.03 Driedaagse Brugge-De Panne
      27.03 E3 BinckBank (Belgia)
      29.03 Gandawa-Wevelgem
       1.04 Dwars Door Vlaanderen (Belgia)           
       5.04 Dookoła Flandrii (Belgia)
    6-11.04 Dookoła Kraju Basków (Hiszpania)          
      12.04 Paryż-Roubaix (Francja)
      19.04 Amstel Gold Race (Holandia)
      22.04 Strzała Walońska (Belgia)        
      26.04 Liege-Bastogne-Liege (Belgia)
 28.04-3.05 Tour de Romandie (Szwajcaria)
       1.05 Eschborn-Frankfurt (Niemcy)
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
       3.05 Memoriał Romana Siemińskiego
    8-10.05 CCC Tour - Grody Piastowskie
    9-31.05 Giro d'Italia
   20-24.05 Bałtyk-Karkonosze Tour
 31.05-7.06 Criterium du Dauphine (Francja)
    6-14.06 Dookoła Szwajcarii
   12-14.06 Małopolski Wyścig Górski
      13.06 GP Doliny Baryczy - Memoriał Grundmanna i Wizowskiego
      14.06 Korona Kocich Gór
   23-27.06 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
27.06-19.07 Tour de France
    5-11.07 Tour de Pologne
   15-18.07 Dookoła Mazowsza
      25.07 Clasica San Sebastian (Hiszpania)
       6.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej
       8.08 Memoriał Henryka Łasaka
       9.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
   12-16.08 Tour Bitwa Warszawska 1920
 14.08-6.09 Vuelta a Espana
      16.08 Cyclassics Hamburg (Niemcy)
      16.08 Prudential RideLondon - Surrey Classic (W.Brytania)
      23.08 Bretagne Classic - Ouest France (Francja)
   29-30.08 Orlen Nations Grand Prix
 31.08-6.09 BinckBank Tour (Belgia, Holandia)
      11.09 GP Quebecu (Kanada)
      13.09 GP Montrealu (Kanada)
   20-27.09 MŚ (Martigny/Szwajcaria)
      10.10 Il Lombardia (Włochy)
   15-20.10 Tour of Guangxi (Chiny)

            przełaje
     1-2.02 MŚ (Duebendorf/Szwajcaria)    

            tor
   24-26.01 PŚ (Milton/Kanada)
 26.02-1.03 MŚ (Berlin/Niemcy)
                               
            górskie
   22-24.05 PŚ (Nove Mesto na Morave/Czechy)
   19-21.06 PŚ (Vallnord/Andora)
   25-28.06 MŚ (Albstadt/Niemcy)
   14-16.08 PŚ (Lenzerheide/Szwajcaria)
   21-23.08 PŚ (Mont-Sainte-Anne/Kanada)
   11-13.09 PŚ (Val di Sole/Włochy)
   18-20.09 PŚ (Les Gets/Francja)

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

  • 1
    kawa
  • 2
    maryniakopec
    ostatnia aktywność: 07.01.2020
    łączna liczba komentarzy: 36
  • 3
    gr3
  • 4
    wojas004
    ostatnia aktywność: 15.09.2019
    łączna liczba komentarzy: 113
  • 5
    minialo
    ostatnia aktywność: 21.11.2019
    łączna liczba komentarzy: 17