Kalendarz imprez sportowych w 2020 roku

PAP

dodane 15.01.2020 14:20

Zobacz, co będzie działo się w wybranych dyscyplinach sportowych w naszym kraju i na świecie.

B A D M I N T O N

 9-13.02 Finał World Tour (Kanton/Chiny)
11-16.02 Drużynowe ME (Lievin/Francja)
26-29.03 Polish Open (Kraków)
21-26.04 ME (Kijów/Ukraina)
11-14.06 MP (miejsce do ustalenia)


B I A T H L O N

26.01-2.02 MŚJ i MMŚ (Lanzerheide/Szwajcaria)
  13-23.02 MŚ (Anterselva/Włochy)
26.02-1.03 ME (Otepaeae/Estonia)
  11-15.03 MEJ (Hochfilzen/Austria)

         PŚ
 9-12.01 Oberhof/Niemcy
15-19.01 Ruhpolding/Niemcy
23-26.01 Pokljuka/Słowenia
  5-8.03 Nove Mesto/Czechy
12-15.03 Kontiolahti/Finlandia
20-22.03 Oslo-Holmenkollen/Norwegia


B O B S L E J E

      4.01 ME czwórek (Winterberg/Niemcy)
     14.02 ME kobiet (Sigulda/Łotwa)
21.02-1.03 MŚ (Altenberg/Niemcy)

         PŚ
  3-4.01 Winterberg/Niemcy
11-12.01 La Plagne/Francja
18-19.01 Innsbruck/Austria
25-26.01 Koenigssee/Niemcy
  1-2.02 Sankt Moritz/Szwajcaria
14-16.02 Sigulda/Łotwa


B O K S

13-23.03 Kwalifikacje europejskie do igrzysk olimpijskich w Tokio (Londyn/W.Brytania)
13-24.05 Kwalifikacje światowe do igrzysk olimpijskich w Tokio (Paryż/Francja)


F O R M U Ł A 1

15.03  GP Australii/Melbourne
22.03  GP Bahrajnu/Sakhir
 5.04  GP Wietnamu/Hanoi
19.04  GP Chin/Szanghaj
 3.05  GP Holandii/Zandvoort
10.05  GP Hiszpanii/Barcelona
24.05  GP Monako
 7.06  GP Azerbejdżanu/Baku
14.06  GP Kanady/Montreal
28.06  GP Francji/Le Castellet
 5.07  GP Austrii/Spielberg
19.07  GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
 2.08  GP Węgier/Budapeszt
30.08  GP Belgii/Spa-Francorchamps
 6.09  GP Włoch/Monza
20.09  GP Singapuru
27.09  GP Rosji/Soczi
11.10  GP Japonii/Suzuka
25.10  GP USA/Austin
 1.11  GP Meksyku
15.11  GP Brazylii/Sao Paulo  
29.11  GP Abu Zabi


G I M N A S T Y K A  

30.04–3.05 ME w gimnastyce sportowej kobiet (Paryż/Francja)
    1-3.05 Indywidualne MP seniorek i juniorek w gimnastyce artystycznej (Kraków)
    1-3.05 MP w akrobatyce sportowej (miejsce do ustalenia)
    3–5.05 MP seniorek i juniorek w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn (Katowice)
   7–10.05 ME w skokach na trampolinie (Goeteborg/Szwecja)
  21–24.05 ME w gimnastyce artystycznej (Kijów/Ukraina)
  27-31.05 ME w gimnastyce sportowej mężczyzn (Baku/Azerbejdżan)
  29–31.05 MŚ w akrobatyce sportowej (Genewa/Szwajcaria)
    5-7.06 MP w skokach na trampolinie (miejsce do ustalenia)
  18-20.09 MP juniorów w skokach na trampolinie (miejsce do ustalenia)
  25-27.09 MP juniorów w akrobatyce sportowej (miejsce do ustalenia)


G O L F

21-24.05 MP match play (Rajszew)
  5-7.06 MP kobiet i mężczyzn  (Konopiska)
16-19.07 Klubowe MP (Wrocław)


H O K E J  N A  L O D Z I E

     2-8.01 MŚ Dywizji 1B kobiet do lat 18 (Katowice)
31.03-10.04 MŚ elity kobiet (Halifax, Truro/Kanada)
 28.03-3.04 MŚ Dywizji 1B kobiet (Katowice)
   12-18.04 MŚ Dywizji 1B do lat 18 (Asiago/Włochy)
 27.04-3.05 MŚ Dywizji 1B (Katowice)
    8-24.05 MŚ elity (Zurych, Lozanna/Szwajcaria)


H O K E J  N A  T R A W I E

  17-19.01 Halowe ME mężczyzn z udziałem reprezentacji Polski (Berlin/Niemcy)
  24-26.01 Halowe ME kobiet drugiej dywizji z udziałem Polek (Ivan Sveti Zelina/Chorwacja)
  14-16.02 Halowy Klubowy PE z udziałem Grunwaldu Poznań (Poznań)
29.05–1.06 Klubowe ME drugiej dywizji z udziałem Grunwaldu Poznań (Wiedeń/Austria)
    2-4.10 LM - 1. runda (miejsce do ustalenia)



 
J E Ź D Z I E C T W O

  26-29.03 Halowe MP w skokach (Leszno)
  10-12.07 MP w ujeżdżeniu (Radzionków)
  23-26.07 MP w powożeniu zaprzęgami parokonnymi (Ptakowice)
28.07-1.08 MŚ seniorów w woltyżerce (Flyinge/Szwecja)
  14-16.08 MP w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Bogusławice)
31.08-6.09 MŚ w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (Kronenberg/Holandia)
    3-6.09 MŚ seniorów w sportowych rajdach konnych (Pisa San Resore/Włochy)
  10-13.09 MP w skokach (Jakubowice)
  25.27.09 Finał Pucharu Polski WKKW (Baborówko)
  21-26.10 MŚ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi (Pau/Francja)


J U D O

  23-25.01 GP (Tel Awiw/Izrael)
    1-2.02 PŚ (Odivelas/Portugalia)
    8-9.02 Grand Slam (Paryż/Francja)
  15-16.02 PŚ (Oberwart/Austria)
  21-23.02 Grand Slam (Duesseldorf/Niemcy)
29.02-1.03 PŚ (Warszawa)
    6-8.03 GP (Rabat/Maroko)
  13-15.03 Grand Slam (Jekaterynburg/Rosja)
  27-29.03 GP (Tbilisi/Gruzja)
    3-5.04 GP (Antalya/Turcja)
    1-3.05 ME (Praga/Czechy)
   8-10.05 Grand Slam (Baku/Azerbejdżan)
  16-17.05 Otwarty Puchar Europy kadetów (Bielsko-Biała)
  28-30.05 World Masters (Dauha/Katar)
    6-7.06 ME w judo kata (Józefów)
  12-14.06 GP (Budapeszt/Węgry)
  20-21.06 Otwarty Puchar Europy juniorów (Poznań)
    2-5.07 ME kadetów (Ryga/Łotwa)
    1-2.09 MŚ w judo kata (Kraków)
    3-5.09 MEJ (Luksemburg)
    3-6.09 MŚ weteranów (Kraków)
  18-20.09 GP (Zagrzeb/Chorwacja)
  26-27.09 PŚ (Rzym/Włochy)
    2-4.10 GP (Taszkent/Uzbekistan)
  10-11.10 PŚ (Tallinn/Estonia)
  11-13.10 Grand Slam (Brasilia/Brazylia)
  17-18.10 PŚ (Malaga/Hiszpania)
  22-24.10 Grand Slam (Abu Zabi/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
31.10-1.11 ME drużyn mieszanych (miejsce dla ustalenia)
  13-15.11 Młodzieżowe ME (Porec/Chorwacja)
  11-13.12 Grand Slam (Tokio/Japonia)


K A J A K A R S T W O

           klasyczne
   8-10.05 PŚ (Racice/Czechy)
  21-24.05 PŚ (Duisburg/Niemcy)
    4-7.06 ME (Bascov/Rumunia)
  16-19.07 MŚJ i U-23 (Brandenburg/Niemcy)
  14-16.08 MP (Bydgoszcz)

           górskie
  15-17.05 ME (Lee Valley/Wielka Brytania)
    5-7.06 PŚ (Ivrea/Włochy)
  12-14.06 PŚ (Pau/Francja)
  10-12.07 MŚJ i U-23 (Tacen/Słowenia)
  13-16.08 MEJ i U-23 (Kraków)
  21-23.08 PŚ (Liptowski Mikulasz/Słowacja)
  28-30.08 MP (Kraków)
  18-20.09 PŚ (Praga)
  25-27.09 PŚ (Markkleeberg/Niemcy)


K O L A R S T W O

            szosa
   21-26.01 Tour Down Under (Australia)
       2.02 Cadel Evans Great Ocean Road Race (Australia)
   23-29.02 UAE Tour (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
      29.02 Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
       7.03 Strade Bianche (Włochy)
    8-15.03 Paryż-Nicea (Francja)         
   11-17.03 Tirreno-Adriatico        
      21.03 Mediolan-San Remo
   23-29.03 Dookoła Katalonii
      25.03 Driedaagse Brugge-De Panne
      27.03 E3 BinckBank (Belgia)
      29.03 Gandawa-Wevelgem
       1.04 Dwars Door Vlaanderen (Belgia)           
       5.04 Dookoła Flandrii (Belgia)
    6-11.04 Dookoła Kraju Basków (Hiszpania)          
      12.04 Paryż-Roubaix (Francja)
      19.04 Amstel Gold Race (Holandia)
      22.04 Strzała Walońska (Belgia)        
      26.04 Liege-Bastogne-Liege (Belgia)
 28.04-3.05 Tour de Romandie (Szwajcaria)
       1.05 Eschborn-Frankfurt (Niemcy)
       1.05 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
       3.05 Memoriał Romana Siemińskiego
    8-10.05 CCC Tour - Grody Piastowskie
    9-31.05 Giro d'Italia
   20-24.05 Bałtyk-Karkonosze Tour
 31.05-7.06 Criterium du Dauphine (Francja)
    6-14.06 Dookoła Szwajcarii
   12-14.06 Małopolski Wyścig Górski
      13.06 GP Doliny Baryczy - Memoriał Grundmanna i Wizowskiego
      14.06 Korona Kocich Gór
   23-27.06 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków
27.06-19.07 Tour de France
    5-11.07 Tour de Pologne
   15-18.07 Dookoła Mazowsza
      25.07 Clasica San Sebastian (Hiszpania)
       6.08 Puchar Ministra Obrony Narodowej
       8.08 Memoriał Henryka Łasaka
       9.08 Puchar Uzdrowisk Karpackich
   12-16.08 Tour Bitwa Warszawska 1920
 14.08-6.09 Vuelta a Espana
      16.08 Cyclassics Hamburg (Niemcy)
      16.08 Prudential RideLondon - Surrey Classic (W.Brytania)
      23.08 Bretagne Classic - Ouest France (Francja)
   29-30.08 Orlen Nations Grand Prix
 31.08-6.09 BinckBank Tour (Belgia, Holandia)
      11.09 GP Quebecu (Kanada)
      13.09 GP Montrealu (Kanada)
   20-27.09 MŚ (Martigny/Szwajcaria)
      10.10 Il Lombardia (Włochy)
   15-20.10 Tour of Guangxi (Chiny)

            przełaje
     1-2.02 MŚ (Duebendorf/Szwajcaria)    

            tor
   24-26.01 PŚ (Milton/Kanada)
 26.02-1.03 MŚ (Berlin/Niemcy)
                               
            górskie
   22-24.05 PŚ (Nove Mesto na Morave/Czechy)
   19-21.06 PŚ (Vallnord/Andora)
   25-28.06 MŚ (Albstadt/Niemcy)
   14-16.08 PŚ (Lenzerheide/Szwajcaria)
   21-23.08 PŚ (Mont-Sainte-Anne/Kanada)
   11-13.09 PŚ (Val di Sole/Włochy)
   18-20.09 PŚ (Les Gets/Francja)

K O S Z Y K Ó W K A

17-19.01 Finałowy turniej PP kobiet (Lublin)
13-16.02 Finałowy turniej PP mężczyzn (Warszawa)
   20.02 El. ME mężczyzn 2021: Polska – Izrael (Gliwice)
   23.02 El. ME mężczyzn 2021: Hiszpania – Polska
18-22.03 Turniej kw. mężczyzn 3x3 do IO 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Indie)
17-19.04 Finałowy turniej (Final Four) Euroligi kobiet (miejsce do ustalenia)
24-26.04 Turniej kw. mężczyzn 3x3 do IO 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Budapeszt/Węgry)
   18.04 (ew. 29) Finały MP kobiet
  1-3.05 Finałowy turniej (Final Four) Ligi Mistrzów FIBA mężczyzn (miejsce do ustalenia)
   21.05 (ew. 6.06) Finały MP mężczyzn
22–24.05 Finałowy turniej (Final Four) Euroligi mężczyzn (Kolonia/Niemcy)
23–28.06 Turniej kw. mężczyzn Tokio 2020 z udziałem reprezentacji Polski (Kowno/Litwa)
26-28.06 ME mężczyzn 3x3 (Antwerpia/Belgia)
   12.11 El. ME kobiet 2021: Białoruś – Polska (Mińsk/Białoruś)
   15.11 El. ME kobiet 2021: Wielka Brytania – Polska (miejsce do ustalenia)
   27.11 El. ME mężczyzn 2021: Rumunia – Polska (miejsce do ustalenia)


L E K K O A T L E T Y K A

      25.01 Mityng World Athletics Indoor Tour (Boston/USA)
      31.01 Mityng World Athletics Indoor Tour (Karlsruhe/Niemcy)
       4.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Duesseldorf/Niemcy)
       8.02 Mityng Copernicus Cup - World Athletics Indoor Tour (Toruń)
      11.02 Halowy mityng Orlen Cup (Łódź)
   14-16.02 Halowe MP juniorów (Toruń)
      15.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Glasgow/Szkocja)
      19.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Lievin/Francja)
      21.02 Mityng World Athletics Indoor Tour (Madryt/Hiszpania)
 29.02-1.03 Halowe MP seniorów (Toruń)
   13-15.03 Halowe MŚ (Nankin/Chiny)
   21-22.03 PE w rzutach (Leirii/Portugalia)
      29.03 MŚ w półmaratonie (Gdynia)
       5.04 MP w maratonie kobiet (Dębno)
      17.04 Mityng Diamentowej Ligi (Dauha/Katar)
     2-3.05 Drużynowe MŚ w chodzie sportowym (Mińsk/Białoruś)
      10.05 Mityng Diamentowej Ligi (Chiny)
      16.05 Mityng Diamentowej Ligi (Szanghaj/Chiny)
      24.05 Mityng Diamentowej Ligi (Sztokholm/Szwecja)
      24.05 Memoriał Janusza Kusocińskiego (Chorzów)
      28.05 Mityng Diamentowej Ligi (Rzym/Włochy)
   30-31.05 MP w sztafetach i wielobojach (Łódź)
      31.05 Mityng Diamentowej Ligi (Rabat/Maroko)
       7.06 Mityng Diamentowej Ligi (Eugene/USA)
      11.06 Mityng Diamentowej Ligi (Oslo/Norwegia)
      13.06 Mityng Diamentowej Ligi (Paryż/Francja)
   19-21.06 MP juniorów (miejsce do ustalenia)
   25-27.06 MP (Włocławek)
       4.07 Mityng Diamentowej Ligi (Londyn/W.Brytania)
    7-12.07 MŚ juniorów (Nairobi/Kenia)
      10.07 Mityng Diamentowej Ligi (Monako)
   11-12.07 MP do lat 23 (Biała Podlaska)
   16-19.07 ME juniorów (Rieti/Włochy)
      16.08 Mityng Diamentowej Ligi (Gateshead/W.Brytania)
      20.08 Mityng Diamentowej Ligi (Lozanna/Szwajcaria)
   25-30.08 ME (Paryż/Francja)
       4.09 Mityng Diamentowej Ligi (Bruksela/Belgia)
       6.09 Memoriał Kamili Skolimowskiej (Chorzów)
      11.09 Mityng Diamentowej Ligi – finał (Zurych/Szwajcaria)
      13.12 ME w biegach przełajowych (Dublin/Irlandia)


   
Ł U C Z N I C T W O

22-23.02 Halowe MP (Świebodzice)
  1-5.04 Międzynarodowy Puchar Kahmara (Antalya/Turcja)
19-26.04 PŚ (Guatemala City/Gwatemala)
 4-10.05 PŚ (Szanghaj/Chiny)
19-26.05 ME - turniej kwalifikacyjny do IO Tokio (Antalya/Turcja)
20-21.06 Memoriał Ireny Szydłowskiej (Warszawa)
17-22.08 MEJ (Lilleshall/W. Brytania)
27-30.08 MP (Legnica)
  5-6.09 MP w łucznictwie bloczkowym (Legnica)


Ł Y Ż W I A R S T W O  F I G U R O W E

22-25.01 ME (Graz/Austria)
  4-7.03 MŚ juniorów (Tallinn/Estonia)
18-21.03 MŚ (Montreal/Kanada)


Ł Y Ż W I A R S T W O  S Z Y B K I E

           tor długi
   9-12.01 ME w wieloboju (Heerenveen/Holandia)
    7-8.02 PŚ (Calgary/Kanada)
  13-16.02 MŚ na dystansach (Salt Lake City/USA)
28.02-1.03 MŚ w wieloboju sprinterskim (Hamar/Norwegia)
    7-8.03 PŚ (Heerenveen/Holandia)

         short track
24-26.01 ME (Debreczyn/Węgry)
  7-9.02 PŚ (Drezno/Niemcy)
14-16.02 PŚ (Dordrecht/Holandia)
13-15.03 MŚ (Seul/Korea Płd.)
28-29.03 MP (Białystok)


M O T O C Y K L E

       MŚ
 8.03  GP Kataru/Dauha
22.03  GP Tajlandii/Buriram
 5.04  GP USA/Austin
19.04  GP Argentyny/Termas de Rio Hondo
 3.05  GP Hiszpanii/Jerez de la Frontera
17.05  GP Francji/Le Mans
 1.06  GP Włoch/Mugello
 7.06  GP Katalonii/Barcelona (Hiszpania)
21.06  GP Niemiec/Hohenstein-Ernstthal
28.06  GP Holandii/Assen
12.07  GP Finlandii/Iitti
 9.08  GP Czech/Brno
16.08  GP Austrii/Spielberg
30.08  GP Wielkiej Brytanii/Silverstone
13.09  GP San Marino i Riwiery Rimini/Misano Adriatico (Włochy)
 4.10  GP Aragonii/Alcaniz (Hiszpania)
18.10  GP Japonii/Motegi
25.10  GP Australii/Phillip Island
 1.11  GP Malezji/Sepang
15.11  GP regionu Walencji/Cheste (Hiszpania)


N A R C I A R S T W O  A L P E J S K I E

      PŚ
 4.01 slalom kobiet (Zagrzeb/Chorwacja)
 5.01 slalom mężczyzn (Zagrzeb/Chorwacja)
 8.01 slalom mężczyzn (Madonna di Campiglio/Włochy)
11.01 zjazd kobiet (Altenmarkt/Zauchensee/Austria)
11.01 slalom gigant mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)
12.01 kombinacja (zjazd/slalom) kobiet (Altenmarkt, Zauchensee/Austria)
12.01 slalom mężczyzn (Adelboden/Szwajcaria)
14.01 slalom kobiet (Flachau/Austria)
17.01 kombinacja (zjazd/slalom) mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
18.01 slalom gigant kobiet (Sestriere/Włochy)
18.01 zjazd mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
19.01 slalom mężczyzn (Wengen/Szwajcaria)
19.01 slalom gigant równoległy kobiet (Sestriere/Włochy)
24.01 supergigant mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
25.01 zjazd kobiet (Bansko/Bułgaria)
25.01 zjazd mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
26.01 supergigant kobiet (Bansko/Bułgaria)
26.01 slalom mężczyzn (Kitzbuehel/Austria)
28.01 slalom mężczyzn (Schladming/Austria)
 1.02 zjazd mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 1.02 zjazd kobiet (Rosa Chutor/Rosja)
 2.02 superegigant kobiet (Rosa Chutor/Rosja)
 2.02 slalom gigant mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 8.02 zjazd kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 8.02 slalom mężczyzn (Chamonix/Francja)
 9.02 supergigant kobiet (Garmisch-Partenkirchen/Niemcy)
 9.02 slalom gigant równoległy mężczyzn (Chamonix/Francja)
15.02 slalom gigant kobiet (Maribor/Słowenia)
15.02 zjazd mężczyzn (Yanqing/Chiny)
16.02 slalom kobiet (Maribor/Słowenia)
16.02 supergigant mężczyzn (Yanqing/Chiny)
22.02 zjazd kobiet (Crans Montana/Szwajcaria)
22.02 slalom gigant mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)
23.02 slalom mężczyzn (Yuzawa Naeba/Japonia)
23.02 kombinacja (supergigant/slalom) kobiet (Crans Montana/Szwajcaria)
29.02 supergigant kobiet (La Thuile/Włochy)
29.02 supergigant mężczyzn (Hinterstoder/Austria)
 1.03 kombinacja (supergigant/slalom) kobiet (La Thuile/Włochy)
 1.03 kombinacja (supergigant/slalom) mężczyzn (Hinterstoder/Austria)
 7.03 slalom gigant kobiet (Ofterschwang/Niemcy)
 7.03 zjazd mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)
 8.03 slalom kobiet (Ofterschwang/Niemcy)
 8.03 supergigant mężczyzn (Kvitfjell/Norwegia)
12.03 slalom równoległy kobiet (Aare/Szwecja)
13.03 slalom kobiet (Aare/Szwecja)
14.03 slalom gigant kobiet (Aare/Szwecja)
14.03 slalom gigant mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)
15.03 slalom mężczyzn (Kranjska Gora/Słowenia)
18.03 zjazd kobiet (Cortina d'Ampezzo/ Włochy)
18.03 zjazd mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
19.03 supergigant kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
19.03 supergigant mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
20.03 slalom gigant równoległy zawody drużynowe (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
21.03 slalom kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
21.03 slalom gigant mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
22.03 slalom gigant kobiet (Cortina d'Ampezzo/Włochy)
22.03 slalom mężczyzn (Cortina d'Ampezzo/Włochy)


N A R C I A R S T W O  K L A S Y C Z N E

28.02-8.03 MŚJ (Oberwiesenthal/Niemcy)
  19-22.03 MŚ w lotach (Planica/Słowenia)

           PŚ - biegi
      1.01 Dobbiaco/Włochy
    3-5.01 Val di Fiemme/Włochy
  11-12.01 Drezno/Niemcy
  18-19.01 Nove Mesto/Czechy
  25-26.01 Oberstdorf/Niemcy
    8-9.02 Falun/Szwecja
  15-16.02 Oestersund/Szwecja
     18.02 Are/Szwecja
     20.02 Meraker/Norwegia
  22-23.02 Trondheim/Norwegia
29.02-1.03 Lahti/Finlandia
      4.03 Drammen/Norwegia
    7-8.03 Oslo/Norwegia
  14-15.03 Quebec/Kanada
     17.03 Minneapolis/USA
  20-22.03 Canmore/Kanada

      PŚ - skoki
 1.01 Garmisch-Partenkirchen/Niemcy - Turniej Czterech Skoczni
 4.01 Innsbruck/Austria - Turniej Czterech Skoczni
 6.01 Bischofshofen/Austria - Turniej Czterech Skoczni
11.01 Predazzo/Włochy
12.01 Predazzo/Włochy
18.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
19.01 Titisee-Neustadt/Niemcy
25.01 Zakopane - drużynowy
26.01 Zakopane
 1.02 Sapporo/Japonia
 2.02 Sapporo/Japonia
 8.02 Willingen/Niemcy
 9.02 Willingen/Niemcy
15.02 Bad Mitterndorf/Austria
16.02 Bad Mitterndorf/Austria
21.02 Rasnov/Rumunia
22.02 Rasnov/Rumunia
28.02 Lahti/Finlandia
29.02 Lahti/Finlandia - drużynowy
 1.03 Lahti/Finlandia
 7.03 Oslo/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
 8.03 Oslo/Norwegia - Turniej Raw Air
10.03 Lillehammer/Norwegia - Turniej Raw Air
12.03 Trondheim/Norwegia - Turniej Raw Air
14.03 Vikersund/Norwegia - drużynowy - Turniej Raw Air
15.03 Vikersund/Norwegia - Turniej Raw Air

      PŚ - kombinacja norweska
10.01 Val di Fiemme/Włochy
11.01 Val di Fiemme/Włochy
12.01 Val di Fiemme/Włochy - sprint drużynowy
25.01 Oberstdorf/Niemcy - konkurs drużynowy
26.01 Oberstdorf/Niemcy
31.01 Seefeld/Austria
 1.02 Seefeld/Austria
 2.02 Seefeld/Austria
 8.02 Otepaeae/Estonia
 9.02 Otepaeae/Estonia
22.02 Trondheim/Norwegia
23.02 Trondheim/Norwegia
29.02 Lahti/Finlandia
 1.03 Lahti/Finlandia
 7.03 Oslo/Norwegia
14.03 Schonach/Niemcy
15.03 Schonach/Niemcy


P I Ę C I O B Ó J  N O W O C Z E S N Y

26.02-1.03 PŚ (Kair/Egipt)
  25-29.03 PŚ (Sofia/Bułgaria)
    2-5.04 PŚ (Sofia/Bułgaria)
29.04-3.05 PŚ (Budapeszt/Węgry)
  14-17.05 Finał PŚ (Seul/Korea Płd.)

  25-31.05 MŚ (Xiamen/Chiny)
30.06-5.07 ME (Szekesfehervar/Węgry)


P I Ł K A  N O Ż N A

12.06-12.07 ME (Amsterdam/Holandia, Baku/Azerbejdżan, Bilbao/Hiszpania, Budapeszt/Węgry,
                Bukareszt/Rumunia, Dublin/Irlandia, Glasgow/W. Brytania, Kopenhaga/Dania,
                Londyn/W. Brytania, Monachium/Niemcy, Rzym/Włochy, Sankt Petersburg/Rosja)
      12.06 - mecz otwarcia Turcja - Włochy (grupa A, Rzym)
              spotkania z udziałem Polski (grupa E):
      15.06 - Polska - drużyna ze ścieżki barażowej (Dublin)
      20.06 - Polska - Hiszpania (Bilbao)
      24.06 - Polska - Szwecja (Dublin)

      mecze towarzyskie reprezentacji Polski
27.03 Polska - Finlandia (Wrocław)
31.03 Polska - Ukraina (Chorzów)
 2.06 Polska - Rosja (Warszawa)
 9.06 Polska – Islandia (Poznań)

      mecze barażowe o awans do Euro 2020 z tzw. ścieżek barażowych
26.03 półfinały w czterech ścieżkach
      ścieżka A: Islandia - Rumunia, Bułgaria - Węgry
      ścieżka B: Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna, Słowacja - Irlandia
      ścieżka C: Szkocja - Izrael, Norwegia - Serbia
      ścieżka D: Gruzja - Białoruś, Macedonia Północna - Kosowo
31.03 finały (zwycięzcy półfinałów)

           Liga Narodów UEFA
3.09-17.11 (rywalizacja w grupach - nie są jeszcze znane)

         Liga Mistrzów
18-19.02 pierwsze mecze 1/8 finału
25-26.02 pierwsze mecze 1/8 finału
10-11.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
17-18.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
   20.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon/Szwajcaria)
  7-8.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
14-15.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
28-29.04 pierwsze mecze półfinałowe
  5-6.05 rewanżowe mecze półfinałowe
   30.05 finał (Stambuł/Turcja)

         Liga Europy
   20.02 pierwsze mecze 1/16 finału
   27.02 rewanżowe mecze 1/16 finału
   28.02 losowanie par 1/8 finału (Nyon)
   12.03 pierwsze mecze 1/8 finału
   19.03 rewanżowe mecze 1/8 finału
   20.03 losowanie par 1/4 i 1/2 finału (Nyon)
    9.04 pierwsze mecze ćwierćfinałowe
   16.04 rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
   30.04 pierwsze mecze półfinałowe
    7.05 rewanżowe mecze półfinałowe
   27.05 finał (Gdańsk)

         Ekstraklasa
    8.02 wznowienie rozgrywek
   11.04 ostatnia kolejka fazy zasadniczej (przed podziałem na grupy)
18-19.04 pierwsza kolejka fazy finałowej
22-23.05 ostatnia kolejka fazy finałowej

         Puchar Polski
   10.03 mecze 1/4 finału
    7.04 mecze 1/2 finału
    2.05 finał (PGE Narodowy, Warszawa)

            pozostałe ważniejsze wydarzenia
 21.05-6.06 ME do lat 17 (Estonia)
      24.05 Finał Ligi Mistrzów kobiet (Wiedeń/Austria)
    6-20.06 Puchar Narodów Oceanii
12.06-12.07 Mistrzostwa Ameryki Południowej - Copa America (Argentyna, Kolumbia)
 19.07-1.08 ME do lat 19 (Irlandia Północna)
      12.08 Mecz o Superpuchar Europy UEFA (Porto/Portugalia)
    2-21.11 MŚ kobiet do lat 17 (Indie)

      Terminy FIFA na towarzyskie mecze międzypaństwowe
23-31.03, 1-9.06, 31.08-8.09, 5-13.10, 9-17.11

      kobiety - el. ME 2021
 7.03 Polska – Mołdawia
11.03 Azerbejdżan – Polska
10.04 Polska – Azerbejdżan
14.04 Mołdawia – Polska
 9.06 Hiszpania – Polska
18.09 Czechy - Polska
22.09 Polska – Czechy

           futsal
29.01-1.02 Turniej el. ME z udziałem Polaków (Malta)
12.09-4.10 MŚ (Kowno, Wilno, Kłajpeda/Litwa)

P I Ł K A  R Ę C Z N A

 9-26.01 ME mężczyzn (Szwecja, Austria, Norwegia)
 9-10.05 Turniej finałowy Ligi Mistrzyń (Budapeszt/Węgry)
   10.05 Finał Pucharu Polski mężczyzn
   16.05 Finał Pucharu Polski kobiet  
30-31.05 Turniej finałowy Ligi Mistrzów (Kolonia/Niemcy)
 4-20.12 ME kobiet (Norwegia, Dania)


P Ł Y W A N I E

29.02-1.03 GP Polski (Kozienice)
  14-15.03 GP Polski (Warszawa)
  28-29.03 GP Polski (Ostrowiec Świętokrzyski)
  25-26.04 GP Polski (Lublin)
  11-24.05 ME (Budapeszt/Węgry)
  20-24.05 MP (miejsce do ustalenia)
   8-12.07 ME juniorów (Aberdeen/W.Brytania)
  24-25.10 GP Polski (Oświęcim)
    7-8.11 GP Polski (Łódź)
  21-22.11 GP Polski (Poznań)
  16-20.12 MP na krótkim basenie (Olsztyn)


P O D N O S Z E N I E  C I Ę Ż A R Ó W

4-12.04 ME (Moskwa/Rosja)


R A J D Y  S A M O C H O D O W E

         MP
17–19.04 Rajd Świdnicki-Krause
 8–10.05 Rajd Nadwiślański
  5–6.06 Rajd Żemaitija (Litwa)
26–28.06 Rajd Polski
  6–8.08 Rajd Rzeszowski
10–12.09 Rajd Śląska
16–18.10 Rajd Dolnośląski (do potwierdzenia)

           MŚ
  23-26.01 Rajd Monte Carlo  
  13-16.02 Rajd Szwecji  
  12-15.03 Rajd Meksyku  
  23-26.04 Rajd Argentyny     
  21-24.05 Rajd Portugalii    
    4-7.06 Rajd Sardynii (Włochy)
  16-19.07 Rajd Safari   
    6-9.08 Rajd Finlandii     
    3-6.09 Rajd Nowej Zelandii     
  24-27.09 Rajd Turcji   
  15-18.10 Rajd Niemiec  
29.10-1.11 Rajd Wielkiej Brytanii  
  19-22.11 Rajd Japonii

         ME
26-28.03 Rajd Azorów
  7-9.05 Rajd Wysp Kanaryjskich
29-31.05 Rajd Lipawy (do potwierdzenia)
26-28.06 Rajd Polski
24-26.07 Rajd di Roma Capitale
28-30.08 Rajd Barum
 9-11.10 Rajd Cypru
  6-8.11 Rajd Węgier


R U G B Y

      Rugby Europe Trophy
29.02 Holandia - Polska
18.04 Litwa - Polska
25.04 Polska - Ukraina


S A N E C Z K A R S T W O

tory naturalne

  21-23.02 ME (Moskwa/Rosja)
31.01-2.02 MŚJ (St. Sebastian/Austria)
 
         PŚ
 9-12.01 Passeiertal/Włochy
17-19.01 Vatra Dornei/Rumunia
24-26.01 Deutschnofen/Włochy
  7-9.02 Zelezniki/Słowenia
13-15.02 Umhausen/Austria
 
tory lodowe

  18-19.01 ME i PŚ (Lillehammer/Norwegia)
31.01-2.02 MEJ (Winterberg/Niemcy)
  15-16.02 MŚ (Soczi/Rosja)
  21-22.02 MŚJ (Oberhof/Niemcy)
 
           PŚ
    4-5.01 Obdach-Winterleiten/Austria
  11-12.01 Altenberg/Niemcy
  25-26.01 Sigulda/Łotwa
    1-2.02 Oberhof/Niemcy
  22-23.02 Winterberg/Niemcy
29.02-1.03 Koenigssee/Niemcy


S I A T K Ó W K A

 5-10.01 Europejski turniej kwalifikacyjny mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Tokio (Berlin/Niemcy)
 7-12.01 Kontynentalny turniej kw. do igrzysk olimpijskich w Tokio z udziałem Polek (Apeldoorn/Holandia)
19-21.05 Liga Narodów kobiet
26-28.05 Liga Narodów kobiet
  2-4.06 Liga Narodów kobiet
 9-11.06 Liga Narodów kobiet
16-18.06 Liga Narodów kobiet

22-24.05 Liga Narodów mężczyzn (Kraków)
29-31.05 Liga Narodów mężczyzn   5-7.06 Liga Narodów mężczyzn (Łódź)
12-14.06 Liga Narodów mężczyzn
19-21.06 Liga Narodów mężczyzn

  1-5.07 Turnieje finałowe Ligi Narodów mężczyzn (Turyn/Włochy) i kobiet


S I A T K Ó W K A   P L A Ż O W A

           World Tour
   9-13.03 Dauha/Katar
  25-29.03 Cancun/Meksyk
  15-19.04 Singapur
  22-26.04 Yangzhou/Chiny
29.04-3.05 Siming/Chiny
   6-10.05 Itapema/Brazylia
  20-24.05 Ostrawa/Czechy
  27-31.05 Warszawa
    3-7.06 Moskwa/Rosja
  10-14.06 Rzym/Włochy
   7-12.07 Gstaad/Szwajcaria
  15-19.07 Espinho/Portugalia
  12-16.08 Wiedeń/Austria
  19-23.08 Hamburg/Niemcy

  22-28.06 Puchar Kontynentalny (Eindhoven/Holandia)


S N O W B O A R D

      PŚ
 5.01 gigant równoległy (Lackenhof/Austria)
 6.01 drużynowy gigant równoległy (Lackenhof/Austria)
11.01 gigant równoległy (Scuol/Szwajcaria)
14.01 slalom równoległy (Bad Gastein/Austria)
15.01 drużynowy slalom równoległy (Bad Gastein/Austria)
17.01 slopestyle (Laax/Szwajcaria)
18.01 halfpipe (Laax/Szwajcaria)
18.01 gigant równoległy (Rogla/Słowenia)
23.01 slopestyle (Seiser Alm/Włochy)
25.01 snowcross (Big White/Kanada)
25.01 slalom równoległy (Piancavallo/Włochy)
26.01 drużynowy slalom równoległy (Piancavallo/Włochy)
26.01 drużynowy snowcross (Big White/Kanada)
31.01 halfpipe (Mammoth Mountain/USA)
 1.02 slopestyle (Mammoth Mountain/USA)
 1.02 snowcross (Feldberg/Niemcy)
 2.02 drużynowy snowcross (Feldberg/Niemcy)
14.02 halfpipe (Calgary/Kanada)
16.02 slopestyle (Calgary/Kanada)
22.02 gigant równoległy (Pjongczang/Korea Płd.)
29.02 gigant równoległy (Blue Mountain/Kanada)
 1.03 gigant równoległy (Blue Mountain/Kanada)
 7.03 snowcross (Sierra Nevada/Hiszpania)
14.03 slalom równoległy (Winterberg/Niemcy)
15.03 drużynowy slalom równoległy (Winterberg/Niemcy)
16.03 snowcross (Veysonnaz/Szwajcaria)
21.03 slopestyle (Szpindlerowy Młyn/Czechy)


                           
S T R Z E L E C T W O

24.02-2.03 ME w strzelaniu pneumatycznym (Wrocław)
   6-13.03 PŚ - rzutki (Nikozja/Cypr)
  17-25.03 PŚ – karabin, pistolet, rzutki (New Delhi/Indie)
  17-26.04 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (Tokio/Japonia)
  10-19.05 ME – rzutki (Chateauroux/Francja)
  18-27.05 Zawody międzynarodowe – Europejski Turniej Kwalifikacyjny do IO Tokio 2020
           – karabin, pistolet (Pilzno/Czechy)
    4-8.06 PŚ – karabin, pistolet (Monachium/Niemcy)
  19-21.06 MP kobiet i mężczyzn – karabin, pistolet (Wrocław)
22.06-3.07 PŚ - karabin, pistolet, rzutki (Baku/Azerbejdżan)
  26-29.06 MEJ – karabin, pistolet (Osijek/Chorwacja)
    2-5.07 MPJ i młodzieżowe MP - rzutki (Bydgoszcz)
  12-18.07 MŚJ ISSF - karabin, pistolet, rzutki (Suhl/Niemcy)
  24-27.09 MP kobiet i mężczyzn – rzutki (Poznań)
  24-27.09 MPJ i młodzieżowe MP – karabin, pistolet (Bydgoszcz)


S U M O

22.03 MP seniorów i seniorek (Krotoszyn)
19.04 ME seniorów i seniorek (Baku/Azerbejdżan)
 6.09 MŚ seniorów i seniorek (Krotoszyn)


S Z A C H Y

  10-26.01 Turniej arcymistrzowski Tata Steel Chess (Wijk Aan Zee/Holandia)
15.03-5.04 Turniej pretendentów (Jekaterynburg/Rosja)
  17-30.05 Indywidualne ME Open (Słowenia)
   1-14.06 Indywidualne ME kobiet (Mamaja/Rumunia)
   1-15.08 Olimpiada Szachowa (Moskwa/Rosja)
  11-16.09 Akademickie MŚ (Bydgoszcz)
  22-26.10 Indywidualne ME kobiet w szachach szybkich i błyskawicznych (Kijów/Ukraina)
    3-6.12 Indywidualne ME Open w szachach szybkich i błyskawicznych (Katowice)

S Z E R M I E R K A

18-19.04 Europejskie turnieje kwalifikacyjne do IO (Madryt/Hiszpania)
16-17.05 MP - szabla kobiet i mężczyzn (Śrem)
  6-7.06 MP - floret kobiet i mężczyzn (Wrocław)
  6-8.06 MP - szpada kobiet i mężczyzn (Katowice)
16-21.06 ME (Mińsk/Białoruś)

         PŚ
10-11.01 szpada mężczyzn (Heidenheim/Niemcy)
11-12.01 szpada kobiet (Hawana/Kuba)
11-12.01 floret kobiet (Katowice), floret mężczyzn (Paryż/Francja)
   12.01 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Montreal/Kanada)
   26.01 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Dauha/Katar)
  8-9.02 szpada kobiet (Barcelona/Hiszpania)
  8-9.02 szpada mężczyzn (Vancouver/Kanada)
    9.02 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Turyn/Włochy)
22-23.02 szabla mężczyzn (Warszawa/Polska)
22-23.02 floret kobiet (Kazań/Rosja)
22.23.02 floret mężczyzn (Kair/Egipt)
  7-8.03 szabla kobiet (Ateny/Grecja)
  7-8.03 szabla mężczyzn (Padwa/Włochy)
    8.03 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
   15.03 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Anaheim/USA)
21-22.03 szpada kobiet (Chengdu/Chiny)
21-22.03 szpada mężczyzn (Buenos Aires/Argentyna)
21-23.03 szabla kobiet (St.Niklaas/Belgia)
21-23.03 szabla mężczyzn (Budapeszt/Węgry)
   26.04 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Seul/Korea Płd.)
  2-3.05 floret kobiet (Tauberbischofsheim/Niemcy)
  2-3.05 floret mężczyzn (Sankt Petersburg/Rosja)
    3.05 GP w szpadzie kobiet i mężczyzn (Cali/Kolumbia)
 9-10.05 szabla kobiet (Tunis/Tunezja)
 9-10.05 szabla mężczyzn (Madryt/Hiszpania)
16-17.05 szpada kobiet (Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie)
16-17.05 szpada mężczyzn (Paryż/Francja)
   17.05 GP we florecie kobiet i mężczyzn (Szanghaj/Chiny)
   24.05 GP w szabli kobiet i mężczyzn (Moskwa/Rosja)


T E N I S

 20.01-2.02 Australian Open (Melbourne/Australia)
 24.05–7.06 French Open (Paryż/Francja)
29.06-12.07 Wimbledon (Londyn/W.Brytania)
31.08-13.09 US Open (Nowy Jork/USA)
     2-8.11 WTA Finals (Shenzhen/Chiny)
   15-22.11 ATP Finals (Londyn/W.Brytania)

         Puchar Federacji
    luty Grupa I Strefy Euro-afrykańskiej z udziałem Polek (Esch-sur-Alzette/Luksemburg)
  7-8.02 kwalifikacje do turnieju finałowego
14-19.04 turniej finałowy (Budapeszt/Węgry)

         Puchar Davisa
  6-7.03 baraż o Grupę II Strefy Euro-Afrykańskiej: Polska - Hongkong (Kalisz)
  6-7.03 kwalifikacje do turnieju finałowego
23-29.11 turniej finałowy (Madryt/Hiszpania)


T E N I S  S T O Ł O W Y

  22-26.01 Drużynowe kwalifikacje olimpijskie (Gondomar/Portugalia)
28.01-2.02 ITTF World Tour Platinum German Open (Magdeburg/Niemcy)
    4-8.02 ITTF Challenge Spanish Open (Granada/Hiszpania)
    8-9.02 Europa Top 16 (Montreux/Szwajcaria)
  12-16.02 ITTF Challenge Plus Portugal Open (Lizbona/Portugalia)
  18-23.02 ITTF World Tour Hungarian Open (Budapeszt/Węgry)
  20-22.02 Turniej niepełnosprawnych ITTF Polish Para Open (Władysławowo)
28.02-1.03 Indywidualne MP (Białystok)
    3-8.03 ITTF World Tour Platinum Qatar Open (Dauha/Katar)
    4-8.03 Młodzieżowe ME (Varażdin/Chorwacja)
  11-15.03 ITTF Challenge Polish Open (Gliwice)
  22-29.03 Drużynowe MŚ (Pusan/Korea Płd.)
    1-5.04 ITTF Challenge Italy Open (Riccione/Włochy)
    2-5.04 Indywidualne i drużynowe młodzieżowe MP (Bydgoszcz)
   8-12.04 Europejskie kwalifikacje olimpijskie (Moskwa/Rosja)
  21-26.04 ITTF World Tour Platinum Japan Open (Kitakyushu/Japonia)
  23-26.04 Indywidualne i drużynowe MP juniorów (Gliwice)
  22-26.04 ITTF Challenge Slovenia Open (Otocec/Słowenia)
28.04-2.05 ITTF Challenge Croatia Open (Zagrzeb/Chorwacja)
28.04-3.05 ITTF Challenge Thailand Open (Bangkok/Tajlandia)
   5-10.05 ITTF World Tour Hong Kong Open (Hongkong)
  12-17.05 ITTF World Tour Platinum China Open (Shenzhen/Chiny)
  27-31.05 ITTF juniorów i kadetów Polish Open (Władysławowo)
  28-31.05 Światowe kwalifikacje olimpijskie (Dauha/Katar)
    3-7.06 ITTF Challenge Plus Belarus Open (Mińsk/Białoruś)
  16-21.06 ITTF World Tour Korea Open (miejsce do ustalenia)
  23-28.06 ITTF World Tour Platinum Australian Open (Geelong/Australia)
  10-19.07 ME juniorów i kadetów (Zagrzeb/Chorwacja)
  25-30.08 ITTF World Tour Czech Open (Ołomuniec/Czechy)
    1-6.09 ITTF World Tour Bulgaria Open (Panagiuriszte/Bułgaria)
  15-20.09 ME (Warszawa)
    2-4.10 Top 10 juniorów i kadetów (Berlin/Niemcy)
  16-18.10 PŚ mężczyzn (Duesseldorf/Niemcy)
  23-25.10 PŚ kobiet (Bangkok/Tajlandia)
  27-31.10 ITTF Challenge Plus Belgium Open (De Haan/Belgia)
31.10-8.11 ITTF World Cadet Challenge (Tajlandia)
    3-8.11 ITTF World Tour Swedish Open (Sztokkholm/Szwecja)
  10-15.11 ITTF World Tour Platinum Austrian Open (Linz/Austria)
29.11-6.12 MŚ juniorów (Guimaraes/Portugalia)
  10-13.12 Finałowy turniej ITTF World Tour (miejsce do ustalenia)


W I O Ś L A R S T W O

   11.01 ME na ergometrze (Praga/Czechy)
   25.01 MP na ergometrze (Wrocław)
  7-8.02 MŚ na ergometrze (Paryż/Francja)
10-12.04 PŚ (Sabaudia, Włochy)
27-29.04 Europejskie finałowe regaty kw. do igrzysk olimpijskich w Tokio (Varese/Włochy)
  1-3.05 PŚ (Varese/Włochy)
17-19.05 Finałowe regaty kw. do igrzysk olimpijskich w Tokio (Lucerna/Szwajcaria)
22-24.05 PŚ (Lucerna/Szwajcaria)
30-31.05 MEJ (Belgrad/Serbia)
  5-7.06 ME (Poznań)
16-23.08 MŚ w konkurencjach nieolimpijskich (Bled/Słowenia)
  5-6.09 MME (Duisburg/Niemcy)
19-20.09 MP (Poznań)


W S P I N A C Z K A  S P O R T O W A

20-27.03 ME (Moskwa/Rosja)
  3-4.04 PŚ (Meiringen/Szwajcaria)
17-19.04 PŚ (Wujiang/Chiny)
 8-10.05 PŚ (Seul/Korea Płd.)
23-24.05 PŚ (Monachium/Niemcy)
12-14.06 PŚ (Salt Lake City/USA)
  2-4.07 PŚ (Villars/Szwajcaria)
11-13.07 PŚ (Chamonix/Francja)
18-19.07 PŚ (Briancon/Francja)
 9-11.10 PŚ (Xiamen/Chiny)


Z A P A S Y

  10-16.02 ME - styl wolny, klasyczny i kobiety (Ostia/Włochy)
  17-19.04 MPJ - styl wolny i kobiet (Nowe Iganie)
  24-25.04 MPJ - styl klasyczny (Racibórz)
29.04-3.05 Światowy turniej kw. do igrzysk olimpijskich Tokio (Bułgaria)
  15-16.05 MP U-23 - styl wolny i kobiety (Środa Wlkp.)
  22-23.05 MP U-23 - styl klasyczny (Poznań)
    4-7.06 Memoriał Wacława Ziółkowskiego, Poland Open kobiet, Memoriał Władysława Pytlasińskiego (Warszawa)
  15-21.06 ME kadetów (Polska)
29.06-5.07 MEJ (Macedonia)
  13-19.07 ME U23 (Austria)
  17-23.08 MŚ kadetów (Węgry)
   7-13.09 MŚJ (Serbia)
  25-27.09 MP - styl wolny i kobiety (Międzyzdroje)
    2-3.10 MP - styl klasyczny (Radom)
  23-29.11 MŚ U23 (Finlandia)


Ż E G L A R S T W O

  19–25.01 PŚ (Miami/USA)
  25–26.01 MPJ w bojerach (najlepszy lód)
    1-3.02 MP w bojerach (najlepszy lód)
   8–15.02 MŚ i Europy w bojerach (najlepszy lód/Europa)
   8–16.02 MŚ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Geelong/Australia)
   9–16.02 MŚ klasy Laser Standard (Melbourne/Australia)
  21-28.02 MŚ klasy Laser Radial (Melbourne/Australia)
  23–29.02 MŚ klasy RS:X (Sorrento/Australia)
  13–21.03 MŚ klasy 470 (El Arenal/Hiszpania)
27.03–4.04 PE o Trofeum Księżniczki Zofii (Palma de Mallorca/Hiszpania)
  12–19.04 PŚ (Genua/Włochy)
  18–25.04 Regaty Semaine Olympique Francaise de Voile (Hyeres/Francja)
   5–13.05 ME klasy 470 (Hyeres/Francja)
   8–16.05 MŚ i MŚJ klasy Finn (Palma de Mallorca/Hiszpania)
  10–16.05 ME klasy RS:X (Ateny/Grecja)
  11–17.05 ME klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Malcesine/Włochy)
  15-17.05 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (Krynica Morska)
  16–23.05 ME klas Laser Standard i Laser Radial (Kalamata/Grecja)
  22–24.05 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego (Krynica Morska)
  26–30.05 Regaty Medemblik Regatta (Medemblik/Holandia)
    1–6.06 ME w windsurfingowej klasie Raceboard (Sopot)
  14–21.06 PŚ – runda finałowa (Enoshima/Japonia)
  20–28.06 Regaty Kieler Woche (Kilonia/Niemcy)
  22–29.06 ME klasy Optimist (Tallinn/Estonia)
   1–11.07 MŚ klasy Optimist (Riva del Garda/Włochy)
   3–11.07 ME klasy Finn (Gdynia)
   4–19.07 Regaty Volvo Gdynia Sailing Days (Gdynia)
  12–19.07 MŚJ klasy 470 (Gdynia)
  17–24.07 MŚ do lat 21 klas Laser Standard i Laser Radial (Malcesine/Włochy)
24.07–1.08 ME klasy 29er (Kopenhaga/Dania)
30.07–8.08 MŚ klasy 505 (Bastad/Szwecja)
  16–21.08 MŚ klasy 29er (Weymouth/Wielka Brytania)
  18–24.08 MŚJ klas 49er, 49erFX i Nacra 17 (Como/Włochy)
  22–30.08 MŚJ klasy Laser Radial (Dziwnów/Polska)
  23–29.08 MŚJ klasy RS:X (Kadyks/Hiszpania)
  23–30.08 MŚ w windsurfingowej klasie Raceboard (Balatonfured/Węgry)
   4–10.09 MŚ w Formule Kite (Weifang Binhai/Chiny)
  10–13.09 MP (Gdańsk)
  17–20.09 MP klas olimpijskich (Gdańsk)
  22–27.09 MŚ drużyn mieszanych w Formule Kite (Ostia/Włochy)
  14–18.10 MŚ w Kiteboardingu (Cagliari/Włochy)
  17–20.10 MŚ jachtów pełnomorskich (Malta)
  12–19.12 Młodzieżowe MŚ (Salvador/Brazylia)


Ż U Ż E L

      el. MŚ
16.05 GP Polski (Warszawa)
30.05 GP Niemiec (Teterow/Niemcy)
13.06 GP Czech (Praga/Czechy)
18.07 GP W. Brytanii (Cardiff/W.Brytania)
25.07 GP Szwecji (Hallstavik/Szwecja)
 1.08 GP Polski (Wrocław)
15.08 GP Szwecji (Malilla/Szwecja)
29.08 GP Rosji (Togliatti/Rosja)
12.09 GP Danii (Vojens/Dania)
 3.10 GP Polski (Toruń)

        rundy eliminacji do GP
  23.05 Glasgow/W.Brytania, Lamothe-Landerron/Francja, Terenzano/Włochy
   1.06 Abensberg/Niemcy

        GP Challenge
  11.07 Zarnovica/Słowacja

       indywidualne MŚ juniorów
 20.06 1. turniej finałowy (miejsce do ustalenia)
  5.09 2. turniej finałowy (miejsce do ustalenia)
  2.10 3. turniej finałowy (Pardubice/Czechy)

       drużynowe MŚ juniorów
 30.05 kwalifikacje (Pardubice/Czechy)
 22.09 finał (Outrup/Dania)

3/5.04 inauguracja Ekstraligi


INNE WYDARZENIA I IMPREZY

   5-17.01 Rajd Dakar (Arabia Saudyjska)
   9-22.01 Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie (Lozanna/Szwajcaria)
     12.03 Wzniecenie ognia olimpijskiego (Olimpia/Grecja)
24.07-9.08 Letnie Igrzyska Olimpijskie (Tokio/Japonia)
25.08-6.09 Letnie Igrzyska Paraolimpijskie (Tokio/Japonia)

 

Tagi: