nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 06.05.2018 15:00

Pomoc przodków

Ala tylko kiwnęła głową. Wydaje się tak słaba, jakby miała się przewrócić. Lecz spacer zrobił swoje, prababcie i pradziadkowie chyba wlali w nich sporo mocy, bo wracali już w lepszym nastroju, wyluzowani, zachwyceni świeżą zielenią. A gdy za furtką poczuliśmy zapach placków, to na wyścigi pędziliśmy do kuchni. A tu od strony kościoła nadciągają rodzice, więc popyt na placki będzie, oj będzie.

Niedziela, 6 maja, 2018r.

Hau, Przyjaciele!

Niby pierwsze koty za płoty, pisemny egzamin z polskiego poszedł bardzo dobrze, Ala uśmiechnięta, Kuba zadowolony. Jednak pod wieczór atmosfera znowu gęstniała. Dobra siostra zaproponowała, by brat z dziewczyną wyszli ze mną na spacer, a ona w tym czasie usmaży placki ziemniaczane, takie szybkie, na grubej tarce i ze śmietaną. Rzuciłam się więc w stronę maturzystów, bo faktycznie mają już obłęd w oczach. Skakałam wysoko, pędziłam w stronę drzwi, rozśmieszyłam ich i wreszcie wyszliśmy z mieszkania. „Chodź, pójdziemy na cmentarz. Podlejemy kwiaty, mama się z tego ucieszy, ale przede wszystkim poprosimy zmarłych przodków o pomoc. Przecież wierzymy w „świętych obcowanie”. Ala tylko kiwnęła głową. Wydaje się tak słaba, jakby miała się przewrócić. Lecz spacer zrobił swoje, prababcie i pradziadkowie chyba wlali w nich sporo mocy, bo wracali już w lepszym nastroju, wyluzowani, zachwyceni świeżą zielenią. A gdy za furtką poczuliśmy zapach placków, to na wyścigi pędziliśmy do kuchni. A tu od strony kościoła nadciągają rodzice, więc popyt na placki będzie, oj będzie. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione