nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 14.12.2015 10:28

Do boju!

12 czerwca, na „dzień dobry” – Irlandia Północna. 16 czerwca – Niemcy. 21 czerwca, wierzymy, że nie na „do widzenia” – Ukraina.

Taki jest program dla Polski. To znaczy te trzy drużyny zagrają z nami w fazie grupowej Mistrzostw Europy we Francji. Spójrzmy na najnowszą tabelkę z rankingiem FIFA. Piłkarscy specjaliści od różnych punktowych przeliczeń uwzględniają każdy mecz drużyny narodowej, potem dodają, odejmują i układają odpowiednią kolejność, od miejsca pierwszego do miejsca dwieście czwartego. Jeśli kierowalibyśmy się tą właśnie tabelką, to musimy przyznać, że nasza reprezentacja to najsłabsza drużyna w grupie C. Niemcy zajmują 4. miejsce, Ukraina – 29., a Irlandia Północna – 30. Polska na miejscu 34. Na szczęście to nie liczby grają w piłkę, tylko piłkarze. A każdego z rywali już kiedyś pokonaliśmy. I na pewno podobnie będzie w czerwcu.

Zresztą, nie ma co zbyt wiele kalkulować. Trzeba dobrze przygotować się do Euro. Pracują już nad tym Adam Nawałka i jego sztab. No i koniecznie trzeba mocno wierzyć w zwycięstwo (co dotyczy tak samo piłkarzy, jak kibiców). Jak napisał na Twitterze kapitan naszej drużyny Robert Lewandowski: "Dobre losowanie! Będzie walka na całego z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną o wyjście z grupy".

« 1 »

TAGI: EURO 2016

oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10