nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 21.11.2015 22:00

Warto się przemóc

Muszę o coś zapytać jedną z koleżanek i bardzo się wstydzę. Bo ja w klasie rozmawiam tylko z czterema dziewczynami. Nie jestem nieśmiała, ale wstydzę się odezwać. Szóstoklasistka

Moim zdaniem powinnaś odzywać się do wszystkich w klasie. 4 koleżanki to bardzo mało. Nie chodzi o długie i poważne rozmowy, ale o zwyczajny kontakt. Przede wszystkim każdemu mówisz cześć, a potem proste pytania o sprawy szkolne, klasowe, o cokolwiek. I najpierw nie chodzi o osoby przebojowe, ale może na początek łatwiej odezwać się do tych cichych? To jest ważna umiejętność, by umieć odzywać się do osób, z którymi spędzamy przecież dużo czasu. Często szósta klasa to czas otwarcia się, przewalczenie męczącego wstydu. Do tego dojdzie umiejętność rozmawiania z kolegami. Jeśli na przykład idziesz w stronę sali z kimś z klasy, to się odzywasz- o pogodzie, o zadaniach, o sprawdzianie, możesz pochwalić, że dziewczyna ma fajną bluzę czy spodnie. Nie staniesz się jutro rozmowna, ale trzeba zacząć ćwiczyć, sama wymyślaj dla siebie drobne zadania.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione