nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 02.07.2014 11:48

Wasze propozycje

Oczko

Co jest potrzebne?
- Patyk lub kreda
 
Ilu graczy?
- od 5 do 9

 
Jak grać?
Najlepszym miejscem do gry jest duża, kwadratowa piaskownica. Można też grać na mokrym piasku lub asfaltowym boisku, ale wtedy potrzebny będzie patyk, lub kreda.
Najpierw patykiem lub kredą rysujemy duży kwadrat (jeden bok ok. 4 kroki). Jeśli gra 5 osób, w każdym rogu rysujemy małe kółko - "bazę", jeśli gra więcej osób, rysujemy dodatkowe bazy pośrodku boków - baz musi być zawsze o jedno mniej niż graczy. Jedna osoba staje pośrodku i zostaje tytułowym oczkiem. Zazwyczaj nikt nim nie chce być, musicie więc postarać się, żeby to nie była zawsze ta sama osoba.
Kiedy gra się zacznie oczko ma za zadanie zająć czyjąś bazę. W tym czasie inni, umawiając się
np. mruganiem oczu czy innymi, wcześniej ustalonymi gestami, mają za zadanie zamieniać się miejscami, w ten sposób, by oczko tego nie zauważyło. Jeśli w trakcie oczko ich nakryje, biegnie do opuszczonej bazy, żeby ją zająć. Kto zostanie w środku bez żadnej bazy zostaje oczkiem.
Do gry można dodawać różne ulepszenia, nowe zasady, utrudnienia, potrzeba tylko trochę wyobraźni:)
  
Hania  z Podkowy Leśnej
 
Zbijak

My często gramy w zbijaka.
Na początku wyznaczamy pole gry i dwa pola ''matek'' czyli osób zbijających.
Zasady są proste, matki rzucają piłką, aby kogoś trafić (osoby stoją w polu gry), jak matka trafi osobę, zamienia się z nią na miejsce, czyli matka wchodzi w pole gry, a zbita osoba jest matką.

Pozdrawiam
Agnieszka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..