nasze media Mały Gość 04/2024

relacje24.pl/p

dodane 20.10.2009 13:14

„Górnicy” mistrzami futbolu amerykańskiego

Zespół AZS Silesia Miners pokonał w Warszawie The Crew Wrocław 18:7 (6:0, 0:7, 12:0, 0:0) w czwartym finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Grzegorz Sudor, który zanotował przyłożenie, a akcjami biegowymi napędzał ataki drużyny z Katowic.

Pierwsza połowa należała do doskonale spisującej się defensywy Miners. "Górnicy" potrafili zatrzymać praktycznie każdą akcję The Crew. Skuteczna obrona pozwoliła zdobyć pierwsze przyłożenie w meczu - po zablokowanym wykopie (punt) sześć punktów uzyskał Tadeusz Oko. Podwyższenie było nieskuteczne.

Miners mogli w pierwszej połowie zdobyć jeszcze co najmniej trzy punkty - na początku drugiej kwarty mieli piłkę kilka jardów od pola punktowego, ale przy czwartej próbie nie zdecydowali się na kopnięcie, a akcja biegowa została zatrzymana.

Natychmiast po zmianie stron Miners odzyskali przewagę. Już pierwsza akcja przyniosła im sześć punktów. Bohaterem okazał się Artur Loncierz, który przebiegł z piłką prawie 100 jardów. Kolejna próba podwyższenia za dwa punkty nie przyniosła jednak rezultatu.

Mimo niesprzyjającej aury, spotkanie na Marymoncie oglądało ponad pół tysiąca widzów, w tym bardzo głośna grupa kibiców Miners. "Gramy u siebie" czy "Lets go Miners, lets go" - słychać było na trybunach przez cały mecz.