źródło:dziennik.pl

dodane 03.10.2008 09:12

Etiopczyk wygrał Maraton Warszawski

Jubileuszowy, 30. Flora Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk Alemayehu Shumye.

Liczącą 42 km 195 m trasę prowadzącą centralnymi ulicami stolicy pokonał w czasie 2:11.50.

Drugie miejsce zajął Kenijczyk Michael Karonei - 2:13.17, a trzecie Tanzańczyk Disdery Hombo - 2:13.41.

Małgorzata Sobańska była najszybszą z grona kobiet na trasie. Dystans 42 km 195 m przebiegła w czasie 2:31.20 - jest to najlepszy wynik uzyskany na polskiej ziemi. Na drugiej pozycji uplasowała się Etiopka Telila Tadelech Birra - 2:35.20, a na trzeciej jej rodaczka Etaferahu Terakegn - 2:36.20.

Sygnał do startu na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Adama Mickiewicza dała Zofia Hopfer, wdowa po zmarłym w grudniu 1982 roku popularyzatorze biegania Tomaszu.

Dalej trasa prowadziła m.in. Nowym Światem, Piękną, Marszałkowską, Królewską, Miodową, mostem Gdańskim na Wybrzeże Szczecińskie, potem mostem Świętokrzyskim przez Dobrą, Myśliwiecką, Czerniakowską do Wilanowa i z powrotem na Podzamcze.