nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/p

dodane 01.02.2015 20:29

Drużyna z charakterem

Polscy piłkarze ręczni zdobyli brązowy mistrzostw świata w Katarze. W meczu o trzecie miejsce wygrali w Lusajl po dogrywce z Hiszpanią 29:28 (26:26, 13:13).

Niedzielny mecz był bardzo emocjonujący. W pierwszych minutach Polacy uzyskali kilkubramkową przewagę, ale Hiszpanie zdołali ją zniwelować i do przerwy był remis. Do dogrywki doprowadził Michał Szyba rzutem w ostatnich sekundach. Bramkę na wagę medalu pod koniec dogrywki zdobył Kamil Syprzak.

Polacy początek mieli bardzo dobry. Obrona była szczelna i często przechwytywała podania rywali. Później Hiszpanie doprowadzili do remisu, by wyjść na prowadzenie. Polacy przez długi czas musieli „gonić wynik”. Toczyła się prawdziwa walka, punkt za punkt.

Bohaterem spotkania był Michał Szyba, który zdobył 8 bramek, w tym kilka bardzo ważnych, tuż przed dogrywką.