nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 28.02.2014 10:51

Niesamowity rekord Marcina Gortata

Marcin Gortat zdobył 31 punktów, najwięcej w karierze, i miał 12 zbiórek, a jego Washington Wizards pokonali w czwartek na wyjeździe Toronto Raptors 134:129 po trzech dogrywkach. To ich piąta wygrana z rzędu w koszykarskiej lidze NBA.

Od przerwy na Weekend Gwiazd NBA w sześciu kolejnych spotkaniach reprezentant Polski notował dwucyfrowe statystyki w dwóch elementach gry. Czwartkowe osiągnięcie to jego 23. double-double w sezonie i 101. w karierze.

31 punktów Gortata to jego rekord w lidze NBA. Poprzedni – 28 – ustanowił 7 marca 2012 r. jako zawodnik Phoenix Suns w meczu z Oklahoma City Thunder, przegranym 104:115. Trafił wtedy dziewięć z 19 rzutów z gry i 10 z 13 wolnych.

Także w barwach Phoenix miał jedyną do czwartku okazję uczestniczenia w spotkaniu z trzema dogrywkami. 22 marca 2011 Suns przegrali w hali Staples Center z Los Angeles Lakers 137:139, a Polak, wówczas jeszcze wchodzący z ławki rezerwowych, grał 53 minuty, zdobył 24 punktów i 16 zbiórek.