nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 23.09.2008 19:57

Zmienić szkołę

Dostałam się do liceum plastycznego. Niestety, chyba tu nie wytrzymam. Towarzystwo pije, uwielbia imprezy, wszyscy się znają, spotykają, a ja jestem inna. Zbliża się plener, a ja nie chcę jechać, chcę chodzić do normalnej szkoły. Pierwszoklasistka

Decyzja musi być podjęta wspólnie z rodzicami.
1. Czy nie widzisz chociaż jednej spokojnej dziewczyny, która podczas pleneru nie będzie imprezować?
2. Czy czujesz się na siłach szybko przejść do innej szkoły i nadrobić około 4 tygodnie? To nie jest dużo. Wybierz taką klasę i taką szkołę, o której masz jakieś pewne wiadomości, gdzie masz koleżankę.
3. Przemyśl, czy nie za dużo w Tobie nieufności? A może jest w szkole psycholog, do którego pójdziesz, porozmawiasz, dopytasz się? Może rodzice pójdą porozmawiać?
4. Możesz przejść do zwykłego liceum, a do malowania wrócić na studiach lub zostawić to jako hobby.
Nie załamuj się, mam nadzieję, że rodzice potrafią Ciebie zrozumieć. Nim podejmiesz ostateczną
decyzję, spokojnie przemyśl, czy nie widzisz w klasie spokojnej osoby. Jeśli nie, spróbuj odejść, ale wtedy należy to zrobić bardzo szybko.
Jest jeszcze taka możliwość, że rówieśnicy w Twojej klasie wnet się wyszumią, dostaną pierwsze złe oceny, część wyleci ze szkoły, zdejmą maski, bo wielu z nich to pewnie tylko pełne kompleksów nastolatki...Szkoda, że przeniosłaś niechęć do osób na niechęć do malowania.
Jedna z moich byłych uczennic zmieniła rozimprezowaną klasę na szkołę salezjańską i była bardzo zadowolona, czuła się tam bardzo dobrze.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione