nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 29.08.2006 16:11

Łamanie języka

Za kilka dni rozpocznie się mój maturalny rok. Bardzo się boję egzaminu z języka obcego, że nie zdam, bo jestem słaba. Co robić? Przerażona

Nowe matury są od dwóch lat i na ogół maturzyści nie narzekają na języki, chociaż wielu ma podobne do Twoich klopoty. Pomyśl, czy byłaby możliwa jakaś pomoc, jakieś korepetycje, kurs dla maturzystów. To zależy od tego, gdzie mieszkasz i jakie są możliwości rodziców. Czasami wystarczy kurs, bo jest tańszy. Niektóre szkoły językowe dają zniżki dla maturzystów. zorientuj się.
Jeśli nie ma takiej możliwości, to podejdź na początku do nauczyciela i powiedz, że tak Ci zależy na zdanej maturze, ale obawiasz się jej. Lecz gotowa jesteś zrobić wiele, by ją zdać. Pamiętaj, że przed maturą nauczyciel i uczeń mają wspólny cel! To pomaga! To jest do opanowania! Jeśli nauczyciel nie da Ci jakiegoś sposobu, to szukaj starych testów na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, kup jakieś podręczniki dla maturzystów i uczciwie pracuj! Muszą być efekty! Znam osoby wyjątkowo nieuzdolnione językowo, które jednak maturę w stoponiu podstawowym zdały! Zrób sobie plan pracy, realizuj go, sama siebie pilnuj! Może się dobierzesz z jakąś koleżanką, ale wtedy należy pilnować, żeby nie gadać, tylko się uczyć! Może Ty możesz komuś pomóc w jakiejś sprawie, a on Tobie z języka? Szukaj rozwiązań, nie załamuj się. Prawie każdy czegoś się boi, ale należy ten strach przerobić w pracę i wtedy się uda!!!! Możemy być w kontakcie, w zeszłym roku też było kilku maturzystów, wszystkim się udało!!! Tobie też!!! Myśl optymistycznie! Już dzisiaj przygotuj sobie warsztat pracy, zrób plan powtórek i dzisiaj chociaż pół godzinki. Co Ty na to? Muisz pracować, bez pracy najlepsze korepetycje nie pomogą!!!!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione