nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 06.06.2011 21:31

Odejście przyjaciółek

Było nas trzy przyjaciółki, ale w zeszłym roku doszła nowa, namieszała. Dziewczyny się jej całkiem poddały, ode mnie się odsunęły, jest mi bardzo przykro. Mają swoje sprawy, jestem sama... 12-latka

Jestem już stara, a ciągle jeszcze pamiętam, jak bolą takie sytuacje. Zapewniam Cię, że dobrze Cię rozumiem. Zarówno Twoja przyjaciółka jak i tamta dziewczyna też albo już takie coś przeżyły, albo dopiero przeżyją.
Oto krótkie rady:
1. Wzrusz ramionami, westchnij głęboko i pomyśl, że Twoja przyjaciółka dokonała złego wyboru. Ale jest wolna, taka była jej decyzja, trudno.
2. Doceniaj samą siebie. Często myśl o tym, jakie masz zalety, w czym jesteś dobra. A potem pomyśl sobie, że to przyjaciółka wiele straciła,
skoro odsunęła się od Ciebie.
3. Rozejrzyj się uważnie po klasie. Podchodź do różnych dziewczyn. Nigdy nie obgaduj tamtych dwóch. Ty się śmiej, rozmawiaj z innymi. A najlepiej, gdybyś sporo rozmawiała z kolegami. Wtedy one prawie pękną z zazdrości. A to tylko będzie rozmowa.
4. Podejrzewam, że one przez jakiś czas będą sobą zafascynowane, a po jakimś czasie im przejdzie. Pamiętam takie akcje. W gimnazjum, a szczególnie w liceum dziewczyny są już mądrzejsze, już mają mnóstwo przyjaciółek i żadna żadnej nie odrzuca. Spróbuj byc bardziej dojrzała niż one.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione