nasze media MGN 05/2022
dodane 03.07.2010 21:53

Wielka zmiana

Byłam oryginalnym i dziwnym dzieckiem. Teraz bardzo się zmieniłam, ale rodzina nie daje mi zapomnieć o tym, co było. Wypominają mi to, śmieją się ze mnie, wracają do tego. A ja wstydzę się tego, jaka byłam. Nastolatka

Słowo "pokora" tak naprawdę znaczy, by spoglądać na siebie w prawdzie. Napisałaś do mnie prawdę. Byłaś oryginalną dziewczynką. Miałaś w nosie różne sprawy. Byłaś dziecinna i zaskakiwałaś swoim zachowaniem. To i dobrze. Nie trzeba tego ani odrzucać, ani zapominać, ani na okrągło wspominać. Taka jest prawda. To już minęło. Teraz jesteś inna, wydoroślałaś.
Wśród wielu moich kuzynek dwie mieszkały daleko i rzadko się widywałyśmy. Starsza była aniołkiem, pracowita, uprzejma, delikatna, a młodsza strasznie męska, taka chłopczyca, biegała, pyskowała. Gdy w okresie naszego dojrzewania przyjechaliśmy, zastaliśmy całkowitą zmianę w charakterach- starsza stała się władcza, zasadnicza, wszystkimi rządziła, a młodsza stała się delikatna, wrażliwa, czuła. Takie zostały do dzisiaj- kompletnie inne niż w dzieciństwie.
Nie denerwuj się, gdy Ci wypominają dawne lata. Akceptuj siebie taką, jaka byłaś i taką, jaka jesteś. Powinnaś się cieszyć, bo z listu wnoszę, że zmieniłaś się na lepsze. I nie bądź tak przewrażliwiona na swoim punkcie. Tylko najbliższa rodzina pamięta Twoje dzieciństwo. Śmiej się z tego!Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione