nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 16.10.2007 14:13

Przyjaciółka- rywalka

Zakochałam się w koledze z klasy, a on chyba też mnie lubi. Niestety, przyjaciółka coś do niego czuje, a jest ładniejsza ode mnie i pewna siebie. Obraża się, gdy ja do niego coś mowię. Smutno mi! Nie wiem, co robić! 14-latka

Czytałaś powieść "Ten obcy"? W niej najlepiej widać, że chłopak wcale nie musi zakochać sie w tej atrakcyjnej i pewnej siebie, przebojowej dziewczynie.
Jeśli narazie obie jesteście zauroczone, a żadne decyzje nie zapadły, to nie musisz ustępować. Nie podoba mi się, że koleżanka Tobą steruje. Dlaczego Ty masz ustąpić? A czy ona myśli o Tobie? Jeśli to jest przyjaźń, to obie powinnyście się wycofać. A skoro ona chce próbować zwrócić na siebie jego uwagę, to nie musisz rezygnować, możesz próbować pokazać mu, że go lubisz, możesz się uśmiechać, spoglądać, pytać o coś, pokazac, że za coś go podziwiasz itd.
Jeśli będziesz próbowała, to nie będzie to zdrada wobec koleżanki. Bardzo często przyjaźń kończy się, gdy zaczyna się zainteresowanie chłopakami. Za kilka lat to minie, więc nie obrażajcie się na siebie śmiertelnie. To jest chwilowe załamanie.
Nie miej kompleksów, jemu może akurat Ty się podobasz, bo uroda to sprawa gustu. Licz się też charakter i możliwe, że on wolałby Ciebie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..