nasze media Mały Gość 04/2024

Parafia pw. Bł. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie

dodane 02.01.2007 08:59

Nasza parafia istnieje dopiero sześć lat. Od początku współpracujemy z "Małym Gościem" realizując programy roratnie. Dzieci i dorośli bardzo je cenią i chętnie w nich uczestniczą.

"Dzisiaj w Betlejem" także przypadło nam do gustu. Na początku w codziennych roratach, sprawowanych u nas o godz. 6.30, brało udział około 100 dzieci. Głównie byli to uczniowie naszej Szkoły Podstawowej nr 3, ale było też sporo dzieci w wieku przedszkolnym, nie zabrakło również gimnazjalistów i dorosłych.

Radowało się serce, gdy w ciemnym kościele oświetlonym tylko lampionami, przy wtórze pieśni adwentowych, wędrowała procesja przez cały kościół. Do ostatnich rorat - 23 grudnia wytrwała ponad 50 osobowa grupa dzieci, co uwieczniliśmy na załączonej fotografii. Oprócz dzieci są na niej nasi księża, seminarzyści oraz pisząca te słowa.

Warto dodać, że każdego dnia, po zakończonej Mszy świętej dzieci uczestniczyły w konkursach zdobywając nagrody, które oprócz ks. proboszcza ufundowali hojni parafianie. Po spotkaniu roratnim dzieci z tornistrami biegły do szkoły na lekcje.

Gratulujemy tegorocznego pomysłu, by Ziemia Święta, a zwłaszcza Betlejem stały się tematem roratnich spotkań.

Wiele dzieci napisało osobiście modlitwy do Dzieciątka Jezus, które wspólnie wysłaliśmy do Groty w Betlejem.

Piosenka przewodnia z refrenem " ojojoj, ajajaj..." stała się swoistym "hitem".

Jednym słowem było to dla wszystkich pięknym i niezapomnianym przeżyciem.
Nie tylko w dorosłych ale i w dzieciach wzbudziła się chęć odwiedzenia w przyszłości Ziemi Świętej.

Ula Cerkowniak - katechetka

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..