nasze media MGN 07/2024

Fundacja PRO ARTE

dodane 17.08.2011 14:33

Mistrzowski finał Festiwalu Young Classic Wratislavia


To już koniec Festiwalu Młodych Orkiestr. Na zakończenie ósmej edycji, w piątek 19-ego sierpnia, organizatorzy proponują klasykę w wykonaniu Wiedeńskiej Orkiestry Młodzieżowej.

Austriacka narodowa młodzieżowa orkiestra ma doskonałą reputację i reprezentuje poziom zawodowej orkiestry symfonicznej. Dodając do tego energię i młodzieńczą radość jej członków, którzy mają od 18 do 26 lat, można spodziewać się wspaniałego koncertu.

Od 22 lat Herbert Böck dyrygent „Wienner Jeunesse” kształci i prowadzi młodych muzyków. Jego wychowankowie są uczniami szkół muzycznych i konserwatoriów wszystkich austriackich prowincji, a udział w narodowej orkiestrze jest dla nich wielkim zaszczytem i nadzieją na karierę artystyczną.

Koncertem młodych filharmoników z Wiednia żegnamy tegoroczną edycję Young Classic Wratislavia, festiwalu, który co roku zaprasza do Wrocławia najwybitniejszych młodych muzyków z całego świata.

MŁODZI FILHARMONICY WIEDEŃSCY
19.08.2011 godz. 19.00 Katedra Marii Magdaleny ul. Szewska 10
Wiener Jeunesse Orchester - Wiedeńska Orkiestra Młodzieżowa

Herbert Böck dyrygent
Matthias Schorn (Vienna Philharmonic) klarnet

Program:
Richard Strauss – Suita z „Kawalera Srebrnej Róży”
Henry Willi – Koncert na klarnet i orkiestrę “Ego eimi” (2005/06)
Antonin Dvořák – Symfonia d-moll Nr 7

Bilety

25 zł normalny
15 zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy)
Młodzież do 14 roku życia wstęp wolny

Miejsca sprzedaży biletów
DCIK Ośrodek Kultury i Sztuki, Rynek-Ratusz 24, 50-101 Wrocław, tel. (071) 342 22 91
oraz na miejscu na godzinę przed koncertem

Rezerwacja
E-mail: cik@okis.pl, bilety@okis.pl


Wiedeńska Orkiestra Młodzieżowa
Powstała w 1987 roku, jako austriacka narodowa młodzieżowa orkiestra symfoniczna. Jej członkowie liczą od 18 do 26 lat i są uczniami uczelni muzycznych i konserwatoriów wszystkich austriackich prowincji. Wiedeńska Orkiestra Młodzieżowa powstała z inicjatywy pierwszego dyrektora artystycznego, Manfreda Honecka pod patronatem “Jeunesses Musicales” w Austrii. W 1989 roku Herbert Böck został mianowany głównym dyrygentem orkiestry. Wiedeńska Orkiestra Młodzieżowa pod dyrekcją Böcka zyskała doskonałą reputację i artystyczną jakość zawodowej orkiestry symfonicznej. Wiedeńska Orkiestra Młodzieżowa jest członkiem--założycielem European Federation of National Youth Orchestra (EFNYO), która powstała w 1994 roku w celu wzmocnienia współpracy między najlepszymi orkiestrami młodzieżowymi krajów europejskich.
« 1 »