nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Weronika Owczarz

dodane 09.01.2017 16:03

Noworoczna codzienność z Sarah Young

Zastanawialiście się, dlaczego Nowy Rok zawsze jest taki niezykły? Jak wygląda ten dzień w innych częściach świata? Co i kto może nam pomóc, by ten rok był lepszy niż poprzedni?

Nowy Rok jest zawsze pełen nadziei i radości! Uświadamiamy sobie, co wspaniałego przyniósł poprzedni. Te dni na przełomie starego i nowego roku są pełne refleksji – co możemy zrobić, by każdy kolejny rok był lepszy i lepszy :)

 

 

 

 

1. Nowy Jork – mieszkańcy miasta zbierają się na Times Square – jedno z najruchliwszych      skrzyżowań. Zabawie toważyszy świetna oprawa artystyczna.

2. Rio de Janeiro – tradycją jest ubieranie się na biało w ten niezwykły dzień. Można zobaczyć zjawiskowe pokazy sztucznych ogni na plażach.

3. Edynburg – co roku można zobaczyć parady setek ludzi z pochodniami. Sylwester w tym mieście zaczyna się już 30 grudnia!

4. Dania – znakiem prawdziwej przyjaźni jest rozbijanie pod drzwiami znajomych porcelanowych naczyń!

5. Hawaje – miejsce, gdzie najpóźniej jest obchodzony Nowy Rok.

    Niezwykle istotne jest, by pamiętając ten niezwykły dzień – cieszyć się każdym kolejnym. To nie tylko jego wyjątkowość powinna sprawiać, że mamy postanowienia, które chcemy zrealizować, lecz chęć bycia lepszym człowiekiem!
Kto i co może nam pomóc w tym roku? - Wypełnić go refleksją i modlitwą? Odnaleźć pokój i szczęście? Książka niezwykłej pisarki – Sarah Young – sprawia, że codzienność  to nie tylko rutyna, ale dostrzeganie tego, co najważniejsze – Boga!

„Nie trzymaj się kurczowo starych przyzwyczajeń, wstepując w nowy rok. […] Moje mysli skupiają się na tobie, otulając cię wieczną Miłością. Jestem też świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić ci przyszłość, jakiej oczekujesz. Daj się porwać przygodzie otwierania się na świadomość Mojej Obecności.” - fragment z książki „Jezus mówi do ciebie”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starsze wpisy:

Lista przygotowująca do Świąt Bożego Narodzenia

Dwa cytaty, kilka refleksji

Radość

Droga do nowoczesności

Fotorelacja z ŚDM

Instrukcja wakacyjna

Jak się nie poddawać

Czekoladowe truskawki

Jak to działa?

Czas wolny

Perfekcyjne zdjęcia

12 sposobow na czerpanie sił do życia

Świąteczne ozdoby

Aslan w dzisiejszym świecie

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26