nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP/p

dodane 03.07.2009 10:35

Ambasady Kibiców w Polsce


W Wilnie spotkał się Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). W czwartek podczas obrad zatwierdzono tam projekt finansowania tak zwanych Ambasad Kibiców na EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Poinformował o tym portal internetowy 2012.org.pl.

Ambasady Kibiców to punkty informacyjne przygotowane przez kibiców dla kibiców przy okazji wielkich turniejów piłkarskich. Pierwsze inicjatywy tego typu pojawiły się podczas mistrzostw świata we Włoszech w 1990 r., gdzie wolontariusze z angielskiego Stowarzyszenia Kibiców przekazywali podróżującym fanom z Wielkiej Brytanii podstawowe informacje na temat miasta, transportu, noclegów czy odbywających się imprez. Pomysł szybko znalazł naśladowców wśród kibiców innych krajów - dziś na pomoc mobilnych Ambasad Kibiców liczyć mogą również kibice z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii czy Chorwacji.

Podczas piłkarskich mistrzostw Europy 2012 Ambasady Kibiców pojawią się również na ulicach polskich miast. Punkty informacyjne prowadzone będą przez doświadczonych kibiców z zagranicy. Na potrzeby turnieju przygotują oni specjalną stronę internetową oraz broszury w językach narodowych.
« 1 »