nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

kai/p

dodane 12.05.2009 10:01

Karmelitanki z Betlejem wspierają wizytę papieża


Karmelitanki z Klasztoru Dzieciątka Jezus w Betlejem angażują się duchowo i materialnie w przygotowanie wizyty Benedykta XVI w mieście narodzenia Chrystusa. Papież odwiedzi Betlejem w środę, 13 maja.

Obok codziennych modlitw siostry wypiekały hostie i komunikanty na wszystkie Msze św. z udziałem papieża. Na prośbę Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy wypiekły one kilkadziesiąt tysięcy komunikantów, wysyłając je również do Jordanii.

Siostry wykonały ponadto okolicznościowe serwety do obiadu dla nuncjatury apostolskiej w Jerozolimie. Siostry dołączyły do obrusów obrazki z ikoną błogosławionej Mariam, przystrojone polnymi kwiatami z Betlejem, oraz z modlitwą do Ducha Świętego.
Bł. Mariam jest nazywana „Patronką pokoju” w Ziemi Świętej. Dlatego siostry modlą się o moc Ducha Świętego dla papieża, aby „jego obecność i słowa przemieniły serca chrześcijan, muzułmanów i żydów”.

Karmel Dzieciątka Jezusa w Betlejem liczy 13 sióstr, z których 9 to Polki. Refundacja klasztoru nastąpiła w 2000 r. Klasztorna świątynia jest ośrodkiem duchowości karmelitańskiej dla chrześcijan języka arabskiego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione