nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/k

dodane 21.10.2008 09:28

Pozew sądowy przeciwko Panu Bogu oddalony

Sąd w Nebrasce oddalił skargę senatora tego stanu Erniego Chambersa przeciwko Panu Bogu. Jak stwierdził sędzia Marlon Polk z Omaha, „pozew nie może zostać dostarczony”.

„Skoro Pan Bóg jest wszechwiedzący, powinien wiedzieć, że toczy się przeciwko Niemu postępowanie sądowe” – powiedział niezadowolony senator, który zamierza odwołać się od decyzji sądu. Chambers od lat domaga się od wymiaru sprawiedliwości posadzenie Stwórcy na ławie oskarżonych.

Senator oskarża Stwórcę o wysuwanie „terrorystycznych pogróżek” względem niego i innych obywateli oraz obciąża Go odpowiedzialnością za śmierć milionów ofiar trzęsień ziemi i powodzi.

W zeszłym roku, kiedy Chambers także występował sądownie przeciwko Panu Bogu, jedna z urzędniczek w sądzie znalazła na swoim biurku pismo podpisane przez „Boga”.

Autor tego anonimu polemizował z senatorem z Nebraski i dowodził, że Bóg cieszy się immunitetem od ziemskich sądów.

W opinii autora listu, Stwórca nie jest odpowiedzialny za zło na świecie, lecz odpowiadają za nie ludzie, których stworzył On jako wolnych.

Ponadto autor listu przepowiedział, iż Chambers utraci urząd w 2008 r. Faktycznie, kadencja senatora kończy się w listopadzie br. i nie może on już ubiegać się o kolejny wybór.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione