nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

KAI/k

dodane 31.07.2008 10:53

Budda w centrum treningowym?

Przeciwko ustawieniu posągu Buddy w centrum treningowym mistrza Niemiec w piłce nożnej, Bayernu Monachium zaprotestował ewangelicki pastor ks. Michael Wehrwein z Lohr nad Menem.

W liście do trenera drużyny poprosił, aby w budynku znalazło się także miejsce dla krzyża – symbolu chrześcijaństwa.

Pastor napisał, że jego jako kibica „zadziwiła i zirytowała” informacja o planowanym ustawieniu posągu Buddy w centrum treningowym ulubionej drużyny.

Pastor uważa, że rozwój duchowy piłkarzy jest ważny, ale dziwne, że z jednej strony wszędzie chrześcijaństwo i jego symbole są wyśmiewane i wypychane z życia publicznego, a z drugiej strony lansuje się buddyzm.

Zdaniem pastora powinno się szanować religijność wszystkich piłkarzy i wszystkim umożliwić im manifestowanie ważnych dla nich symboli.

Pastor skierował list otwarty do menadżera drużyny w którym nazwał plany ustawienia posągu Buddy „policzkiem” dla wszystkich graczy i związanych z klubem chrześcijan.

Jego zdanie podziela wielu fanów FC Bayern, z których większość należy do Kościoła. „Byłoby w porządku, gdyby znalazło się tam miejsce również dla krzyża“ – napisał ks. Wehrwein.

Jak sam poinformował nie otrzymał on do dzisiaj odpowiedzi na oba listy z 15 lipca br.

« 1 »