nasze media MGN 07/2024

dziennik.pl/k

dodane 21.07.2008 13:27

Drukowana wikipedia

Wikipedia, jedna z najpopularniejszych internetowych encyklopedii ma ukazac sie w druku - podaje dziennik.pl.

Będzie książką o największej w historii liczbie autorów. w indeksie wydawnictwa ma się znaleźć około 90 tysięcy nazwisk.

Tom zatytułowany "The One-Volume Wikipedia Encyclopedia" ("Jednotomowa Encyklopedia Wikipedii") ukaże się na rynku we wrześniu tego roku.

Zadania podjęli się niemieccy wikipedyści we współpracy z wydawnictwem Bertelsmann, które zdecydowało się przenieść zasoby internetowej skarbnicy wiedzy na papier.

Będzie zawierać 25 tysięcy najpopularniejszych i najczęściej czytanych tekstów z niemieckiej edycji Wikipedii (w istniejącej od 2001 r. internetowej niemieckojęzycznej wersji encyklopedii zamieszczono ponad 777 tys. artykułów).

Jednotomowa Wikipedia ma trafić do księgarni we wrześniu tego roku. Wolumin będzie kosztował zaledwie 19,95 euro. Za wykorzystanie nazwy "Wikipedia" w tytule Bertelsamnn zapłaci 1 euro od każdej sztuki książki.

Pierwsze wydanie zaplanowano na około 20 tysięcy egzemplarzy. Jeśli okaże się ono sukcesem, firma nie wyklucza wznawiania i aktualizowania tytułu w kolejnych latach.

« 1 »