nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Radio Watykańskie/k

dodane 08.10.2007 10:31

Benedykt XVI o różańcu i modlitwie za misjonarzy

W niedzielę, we Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, Papież przypomniał o różańcu – modlitwie łączącej rodziny i wypraszającej światu pokój.

Tradycyjny obraz Matki Boskiej Różańcowej przedstawia Maryję, która jednym ramieniem podtrzymuje Dzieciątko Jezus, a drugą ręką przekazuje różaniec św. Dominikowi.

Papież wskazał, że różaniec jest środkiem ofiarowanym nam przez Maryję, aby wpatrywać się w Jezusa, rozważać Jego życie, kochać Go i coraz wierniej naśladować.

"To wskazanie Maryja pozostawiła także w wielu swoich objawieniach. Myślę szczególnie o tych fatimskich, które miały miejsce 90 lat temu. Trzem pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi, Maryja przedstawiła się jako „Królowa Różańca”, poleciła z mocą, aby odmawiać codziennie różaniec i w ten sposób uprosić koniec wojny. Także my pragniemy podjąć to macierzyńskie polecenie Maryi, angażując się w odmawianie z wiarą różańca w intencji pokoju w rodzinach, między narodami i na całym świecie” – powiedział Benedykt XVI.

Sługami pokoju są również misjonarze, gdyż prawdziwy pokój panuje tam, gdzie ludzie i instytucje otwierają się na Ewangelię – zauważył Papież.

Pod hasłem „Wszystkie Kościoły dla całego świata” 21 października obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny.

« 1 »