nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/k

dodane 16.04.2007 11:08

50 tys. pielgrzymów w Łagiewnikach

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach we mszy św. uczestniczyło blisko 50 tys. pielgrzymów z kraju i zagranicy.

Mszy przewodniczyl kard. Stanisław Dziwisz.

- Dziś z tego miejsca płynie do polskich serc wezwanie do miłosierdzia i przebaczenia. Tu należy szukać rozwiązań spraw, które wydają się nam nie do rozwiązania. Spraw osobistych i społecznych, spraw rodzinnych i narodowych, spraw Kościoła i ludzkości. Niech więc z naszych serc popłynie do Chrystusa pełne wiary wołanie: Jezu, ufamy Tobie - zaapelował metropolita krakowski.

Według szacunków policji, w Mszy św. uczestniczyło blisko 50 tys. pielgrzymów z kraju i zagranicy: USA, Kanady, Gujany, Nikaragui, Haiti, Finlandii, Anglii, Irlandii, Rumunii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Austrii, Słowacji i Czech. Mszę pod przewodnictwem kard. Dziwisza koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów. Obecny był też m.in. abp Leo z Kościoła prawosławnego w Finlandii.

Wierni modlili się o kanonizację Jana Pawła II oraz w intencji papieża Benedykta XVI, który w poniedziałek obchodzi 80. urodziny. - Otaczamy modlitwą Piotra naszych czasów, prosząc o Boże błogosławieństwo dla jego apostolskiej posługi, by dzięki niej świat uwierzył, że Deus caritas est - mówił kard. Stanisław Dziwisz, który na zakończenie odczytał telegram z życzeniami urodzinowymi, przesłany do Ojca Świętego.

Po Mszy św. metropolita krakowski poświęcił Aulę Jana Pawła II, która została wzniesiona w bazylice Bożego Miłosierdzia jako miejsce pamięci o Papieżu-Polaku, zwłaszcza o jego zainteresowaniach naukowych i kulturalnych. Obiekt powstał na terenie łagiewnickiego sanktuarium dzięki ofiarom wiernych, wspierających jego rozbudowę.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione