nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

KAI/k

dodane 11.12.2006 10:25

Filmowa katecheza

Konspekty katechez na podstawie filmu "Narodzenie" będą dostępne od 12 grudnia na portalach ekai.pl oraz www.lutownica.pl. Autorami konspektów są dominikanie o. Marek Kosacz i o. Maciej Kosiec. Film opowiadający o historii Maryi i Józefa przed narodzeniem Jezusa wszedł na ekrany polskich kin 1 grudnia.

Konspekty obejmują cztery lekcje dla piątych i szóstych klas szkoły podstawowej oraz dla uczniów gimnazjów.

"Narodzenie" to historia prostych ludzi, Maryi i Józefa oraz ich zmagania się z tajemnicą, którą każdemu z nich obwieszcza anioł, że Dziecko, które ma się narodzić poczęte jest z Ducha Świętego.

Dla wierzących chrześcijan film to opowieść o Narodzinach Zbawiciela. Dla innych może to być historia prostych ludzi, którzy pełni lęku wyruszają na spotkanie nieznanego i przechodzą próbę swojej wiary - osobno i jako rodzina. Muszą porzucić swój dom i odejść w nieznane oczekując na dziecko, które ma być kimś niezwykłym.

Zdjęcia do filmu kręcono w wiosce Matera we Włoszech, która nie zmieniła się mimo upływu stuleci. W tej samej wiosce Mel Gibson kręcił swoją "Pasję".

Film przygotowywała międzynarodowa ekipa, aktorzy pochodzą z miejsc tak różnych, jak Trynidad, Nowa Zelandia, Kamerun, Anglia, Jordania, Sudan, Francja i Włochy.

« 1 »