nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

Gabriela Szulik

|

MGN 12/2021

dodane 08.12.2021 09:07

Online

Czasem przewrotnie, czasem zabawnie, a czasem poważnie opowiadają, jak radzić sobie w świecie, który raz się zamyka, a raz otwiera.

Najnowsza, trzecia płyta zespołu Małe TGD powstała podczas pandemii i zamknięcia. To kolejna dobra rzecz, jaka się w tym czasie zdarzyła. Jak jest zatytułowana? Oczywiście „Online”!

Będzie normalnie

Wtedy niemal wszystko było online. Począwszy od lekcji w szkole, skończywszy na zakupach. Nawet Msza św. była online. Ale wróćmy do płyty. Dzieci momentami przewrotnie opowiadają w piosenkach, jak radzić sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem. Już w pierwszym utworze, śpiewają, że można nie podać komuś ręki, ale „co mi to da?”. I od razu zapewniają, że nie chcą żywić urazy, bo „uraza to zaraza, co w głowie robi źle”, dlatego „wybaczam, bo mi wybaczono”. Mądre teksty, niektóre z dużą dawkę humoru, cenne rady, wyliczanki i wzruszające frazy płynące prosto z serca, choćby te, kiedy zastanawiają się, „czy to tak fajnie cały dzień na onlinie?” i zaraz potem zachęcają: „Nie poddawaj się, znowu będzie normalnie!”.

Ala to czuje

O piosenkach zespołu Małe TGD nie trzeba specjalnie opowiadać. Już pierwsze ich utwory przypadły do gustu dzieciom i ich rodzicom. Singiel „Góry do góry” na kanale YouTube został odtworzony ponad 18 milionów razy! Nie mówiąc o subskrypcjach, których jest już ponad 100 tysięcy. To naprawdę wyjątkowe rekordy. Do sukcesów zespołu dodać trzeba i ten, że płyta „Wyspa skarbów” została nominowana do muzycznej nagrody Fryderyk. Teraz pojawia się płyta „Online”. Ci, którzy już ją słyszeli – też do nich należę : ) – mówią, że jest najlepsza. Wśród radosnych głosów zespołu słychać wokal Ali Tracz, naszej reprezentantki w konkursie Eurowizja Junior. „Wiem, że Ty jesteś, choć nie widzę, czuję przecież. Wiem, że Ty jesteś, w moim sercu słyszę głos. Wiem, że Ty jesteś, chcę być Ciebie jeszcze bliżej. Wiem, że Ty jesteś, czuję to” – śpiewa Ala w ostatniej, bardzo spokojnej i pięknej piosence „Jesteś”:

Szkółka raz w tygodniu

Małe TGD to 12-osobowa grupa dzieci z warszawskiej Szkółki TGD, która działa już od 8 lat. Co to takiego Szkółka TGD? To grupa dzieci w wieku szkolnym, które raz w tygodniu spotykają się na zajęciach i uczą się śpiewać. Poza warszawską, podobne szkółki powstały w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Toruniu i w Olsztynie. A online działają w całej Polsce. Dzieci ze Szkółki występowały m.in podczas koncertów dużego TGD w katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze. Szkółka TGD nagrała też dwa wideoklipy: „Nadejdzie dzień” oraz „Idę sobie”. I brała udział w teledysku TGD „Pierwsza gwiazda” oraz Małego TGD „Góry do góry” Szkółka TGD to miejsce, gdzie najmłodsi rozwijają swoje talenty, ale i nawiązują znajomości, przyjaźnie, poznają siłę wspólnej modlitwy i gospelowego przesłania. Więcej na: szkolkatgd.pl.

Piosenki na płycie Online

1. Uraza 2. Online 3. Liczę na Ciebie 4. Jutro 5. Cztery pory roku 6. Zanim powiem słowo 7. A co jeśli 8. A ja patrzę w niebo 9. Otwórz okna 10. Jesteś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione