nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023

Joanna  Juroszek Joanna Juroszek

dodane 19.11.2020 11:53

Grudniowy "Mały Gość" z płytą już w sprzedaży

Na płycie m.in. tegoroczna piosenka roratnia.

"Cud nad cudami" - takie hasło przewodzić będzie naszym Roratom. O jakim cudzie mowa? O Eucharystii. Właśnie jej poświęciliśmy tegoroczne Roraty.

Dzieci dowiedzą się, jakie skarby kryje w sobie każda Msza św. i dlaczego tak bardzo pokochało ją wielu świętych i błogosławionych. Wśród nich znaleźć można niedawno beatyfikowanego Carla Acutisa.

Ten młody geniusz informatyczny wiedział, że w każdej Mszy Świętej spotykamy żywego i prawdziwego Boga. Martwił się, że ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważna jest Eucharystia. Gdyby wiedzieli – mówił – staliby w długich kolejkach, by spotkać się z Chrystusem.

W grudniowym "Małym Gościu" o tym, jak ważna jest Eucharystia i co zrobić, żeby lepiej ją przeżyć rozmawiamy z ks. Tomaszem Jaklewiczem. - Niedzielna Eucharystia potrzebna jest nam, ludziom. Jezus cały czas nas kocha i jest z nami. To my o Nim zapominamy. Potrzebujemy więc świętego dnia, w którym rozpoznajemy Jezusa jak uczniowie idący do Emaus: po łamaniu chleba. Bóg jest niesamowicie pokorny. Pokazuje nam kawałek chleba i mówi: „To Ja jestem” - tłumaczy ks. Tomek.

Naszym grudniowym "niezłym gościem" jest Ala Tracz, która 29 listopada będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior. – Jeśli mocno czegoś pragniemy i bardzo się staramy, to możemy osiągnąć cel. Nawet jeśli po drodze coś nie wychodzi, nie możemy odpuszczać i nie możemy się nigdy poddawać – mówi czytelnikom „Małego Gościa”.

W tym numerze znajdziecie też artykuł o nowo odkrytej rafie koralowej w Australii. Nikt o niej nie wiedział, choć jej szczyt znajduje się zaledwie 40 metrów pod taflą wody. To pierwsze takie odkrycie od 120 lat.

Zapraszamy do lektury!

Czytaj także edytorial Gabi Szulik, a poniżej zdjęcie płyty, jaką znajdziecie w grudniowym "Małym Gościu".

Grudniowy "Mały Gość" z płytą już w sprzedaży  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..