nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.04.2019 05:00

Post

Czyli najlepiej przeżyty post, to jest post od grzechów? - zapytaliśmy ojca Leona Knabita, benedyktyna z Tyńca.

 • Czego mogę mieć mniej?
 • Z czego zrezygnować, odmówić sobie, co ograniczyć (słodycze, korzystanie ze samrtfona, gry, muzyka, internet), by być bliżej cierpiącego Jezusa, by mieć więcej czasu na czytanie słowa Bożego czy posłuchanie innych?

O poście od grzechów mówi ojciec Leon:

– Tu chodzi o miłość do Jezusa. Najważniejsze, żeby człowiek przekonał się, że Jezus jest KONKRETEM, Osobą, która mnie bardzo kocha i dlatego nie chcę Go skrzywdzić, chcę Mu okazywać wszelką dobroć, i chcę wynagrodzić wszelkie zło: „Jezu, jeśli ktoś zrobił Ci coś złego, to ja jestem z Tobą”.
Jeśli tak jest, jeśli Jezus jest Osobą, to wszystko jest w porządku. Jeśli jest tylko ideą, mitem czy pobożnym opowiadaniem, to za mało. Kiedyś ze żłóbka zginęła figurka Dzieciątka. Wszyscy biegali, szukali. A to mała dziewczynka przyszła, zabrała figurkę, włożyła do wózka i przewiozła do parku, żeby Dzieciątko tak nie leżało tylko samo i żeby Mu smutno nie było.
Jeżeli poszczę z miłości do żywego Jezusa, którego chcę naśladować, a nie do postaci z obrazka z przedziałkiem na głowie, to jest dobrze. Chodzi o to, żeby Jezus był obecny w naszej duszy. On błaga o moją miłość, bo przecież życie za mnie oddał.Całość rozmowy znaleźć można poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione