nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Piotr Sacha Piotr Sacha

dodane 04.10.2018 11:15

„Dar Młodzieży” w Indonezji

Młodzi uczestnicy Rejsu Niepodległości opowiadali o Polsce rówieśnikom z Dżakarty.

Polski żaglowiec od maja 2018 r. do marca 2019 r. płynie w rejsie dookoła świata. Po drodze robi przystanki, zawijając do kolejnych portów. Tam odbywa się wymiana uczestników rejsu i nadarza się okazja do spotkania z miejscowymi mieszkańcami.

O Darze Młodzieży pisaliśmy we wrześniowym numerze. „Mały Gość” odwiedził pokład statku w Kapsztadzie. Jeden z laureatów rejsu, Janek Rybojad, opowiadał o chrzcie równikowym, jaki przeszli młodzi adepci żeglarstwa. – Czekało nas parę zadań – wspominał. – Na przykład tak zwany rekin. Należało przeczołgać się przez tubę, gdy z obu stron pryskała słona woda. Na koniec każdy otrzymywał morskie imię.

Płynąc z Kapsztadu w stronę Azji, Dar Młodzieży po raz drugi przeciął równik. A część młodzieży przeszła swój chrzest równikowy. Teraz polska fregata zmierza do Singapuru. Coraz bliżej 100. rocznica odzyskania niepodległości. A potem coraz bliżej Panama i Światowe Dni Młodzieży (tam również dotrze Dar). Ahoj! I do zobaczenia!

„Dar Młodzieży” w Indonezji   Wspinanie się na maszt to jedna z większych przygód Piotr Sacha

„Dar Młodzieży” w Indonezji   Mocne liny to podstawa Piotr Sacha

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione