nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 24.09.2018 16:00

Zagadać do niego?

Wszystko, na co się odważałam, to spojrzenia w jego stronę, chociaż po wakacjach zaczęłam się też uśmiechać. Uznałyśmy z koleżankami, że można do niego napisać. Odpisał od razu. Ale chwila mojej nieuwagi, a one napisały głupotę, o co się wściekłam. Bałam się go spotkać w szkole, że mnie wyśmieje z kolegami, ale nic się nie stało. Wczoraj w szkole go unikałam, bałam się że rozpowiedział to swoim kolegom i że będą się śmiać ze mnie. Z jednej strony, on już mnie kojarzy, pomimo tego głupiego żartu wyszłam może nawet na wesołą dziewczynę, ale może nie nazbyt mądrą. Chcę do niego zagadać, prze-prosić za tamtą odzywkę. Wyjdę na kobietę z dystansem do siebie a w normalnej rozmowie pochwale się rozumem. Tylko czy to jest dobry pomysł? Może lepiej to zostawić? 17-latka

Tak, to dobry pomysł, by do chłopaka zagadać. Nic złego się przecież nie stanie, a już widzisz, że on jest  dojrzały, niczego nie rozgadał na temat młodszej koleżanki.
Tylko dwie uwagi:
1. Działaj już sama i tylko sama. Uważaj, by żadna z koleżanek niczego w Twoim imieniu nie napisała, nie powiedziała, nie rozpuściła plotek. Ja wiem, że tak się robi, przecież też byłam w tym wieku. Ale miałyśmy zasadę, że gdy któraś była mocno zauroczona, to nie opowiadała szczegółów i żadna się nie wtrącała.
2. On zachował się w porządku. Teraz kolej na Ciebie. Jeśli byście rozmawiali, to nie rozpowiadaj wszystkiego koleżankom
3. Bądź sobą, jesteś świetną dziewczyną, energiczna, radosna, odważna. Jeśli nic się z tego nie rozwinie, to nic się nie stanie, on jest w ostatniej klasie. Tylko pilnuj prywatności.

kochaneproblemy@malygosc.pl

Zadaj pytanie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..