nasze media Najnowszy numer MGN 01/2019
dodane 03.03.2018 15:00

Policz, zważ, zniszcz

Marianki nie dały wprost księdzu dokończyć, tylko szybko odegrały tę niesamowitą scenkę. Jadzia w roli przerażonego króla była bardzo przekonująca. Rozochocone dziewczyny już chciały kontynuować zabawę w teatr, ale ksiądz Wojtek je uciszył i wyjaśnił, że owe napisy odnoszą się do wszystkich i są bardzo pomocne w rachunku sumienia..

Sobota, 3 marca, 2018

Hau, Przyjaciele!

Mróz wreszcie zelżał, ale ja i tak nie narzekałam przez ostatnie dni. Dobry Bóg dał mi ciepłe futro, lepsze niż kurtki ludzi. Na zebraniu były wszystkie dziewczyny, chociaż wczoraj na nabożeństwie zabrakło kompletu i to raczej mocno. Ksiądz opowiadał o uczcie Baltazara, o tajemniczym napisie, który ukazał się na ścianie. Marianki nie dały wprost księdzu dokończyć, tylko szybko odegrały tę niesamowitą scenkę. Jadzia w roli przerażonego króla była bardzo przekonująca. Rozochocone dziewczyny już chciały kontynuować zabawę w teatr, ale ksiądz Wojtek je uciszył i wyjaśnił, że owe napisy odnoszą się do wszystkich i są bardzo pomocne w rachunku sumienia. Oj, jak bardzo zawiedzione miny ujrzałam. Lecz niezrażony wikary napisał na tablicy 3 punkty: policz, zważ, zniszcz. „No i co dalej?”- zapytała nieco bezczelnie Paulina. „Policz, co masz, swoje plusy, minusy, zważ, czy to wartościowe sprawy i zniszcz to, co należy zniszczyć w sobie.” Cisza, kompletna cisza zapadła w salce, przed chwilą przepełnionej śmiechem i gwarem. Wreszcie odezwała się Kamila, że to trzeba pomyśleć, że nie da się tego załatwić w kilka minut. No i po spotkaniu, gdyż dziewczyny przeszły do kościoła na cichą modlitwę i wielkie przemyślenia, a mi zostało tylko bieganie po ogrodzie. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: Dziś 15:51
  łączna liczba komentarzy: 22
 • 2
  minialo
  ostatnia aktywność: 14.12.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10