nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 03.03.2018 15:00

Policz, zważ, zniszcz

Marianki nie dały wprost księdzu dokończyć, tylko szybko odegrały tę niesamowitą scenkę. Jadzia w roli przerażonego króla była bardzo przekonująca. Rozochocone dziewczyny już chciały kontynuować zabawę w teatr, ale ksiądz Wojtek je uciszył i wyjaśnił, że owe napisy odnoszą się do wszystkich i są bardzo pomocne w rachunku sumienia..

Sobota, 3 marca, 2018

Hau, Przyjaciele!

Mróz wreszcie zelżał, ale ja i tak nie narzekałam przez ostatnie dni. Dobry Bóg dał mi ciepłe futro, lepsze niż kurtki ludzi. Na zebraniu były wszystkie dziewczyny, chociaż wczoraj na nabożeństwie zabrakło kompletu i to raczej mocno. Ksiądz opowiadał o uczcie Baltazara, o tajemniczym napisie, który ukazał się na ścianie. Marianki nie dały wprost księdzu dokończyć, tylko szybko odegrały tę niesamowitą scenkę. Jadzia w roli przerażonego króla była bardzo przekonująca. Rozochocone dziewczyny już chciały kontynuować zabawę w teatr, ale ksiądz Wojtek je uciszył i wyjaśnił, że owe napisy odnoszą się do wszystkich i są bardzo pomocne w rachunku sumienia. Oj, jak bardzo zawiedzione miny ujrzałam. Lecz niezrażony wikary napisał na tablicy 3 punkty: policz, zważ, zniszcz. „No i co dalej?”- zapytała nieco bezczelnie Paulina. „Policz, co masz, swoje plusy, minusy, zważ, czy to wartościowe sprawy i zniszcz to, co należy zniszczyć w sobie.” Cisza, kompletna cisza zapadła w salce, przed chwilą przepełnionej śmiechem i gwarem. Wreszcie odezwała się Kamila, że to trzeba pomyśleć, że nie da się tego załatwić w kilka minut. No i po spotkaniu, gdyż dziewczyny przeszły do kościoła na cichą modlitwę i wielkie przemyślenia, a mi zostało tylko bieganie po ogrodzie. Cześć. Astra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione