nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 13.11.2017 16:00

Nie rezygnuj

Na początku roku klasa wybrała mnie na skarbnika. Niby słusznie, bo rodzice mają sklep, jestem spokojna, lubię porządek. Ale nie jestem przebojowa, nie potrafię przypominać o tym, że trzeba przynieść pieniądze, decydować o zakupach. Chcę zrezygnować z tej funkcji, ale nie wiem, jak to wyjaśnić wychowawczyni. 15-latka

Rozumiem, że nie masz ochoty być skarbnikiem, bo to trudna funkcja. Myślę, że samo zbieranie, liczenie i odpowiedzialność są dla Ciebie do opanowania. Natomiast mogłabyś poprosić wychowawczynię, by dodała Ci przebojową koleżankę, która będzie do pomocy- czyli przynagli tych, którzy będą sie opóźniać, pojedzie z Tobą na zakupy i napyskuje klasie, gdyby mieli pretensje. Jeśli nie chcesz tego robić z przebojową koleżanką, to może z Twoją przyjaciółką, bo we dwie zawsze raźniej.
Oczywiście, możesz iść i zrzec się funkcji, ale to bardzo dziecinne, bardzo niedojrzałe.
Możesz się też bez informowania wychowawczyni zwrócić do przyjaciółki, by Ci pomogła.
Dasz radę, naucz się też koniecznie prosić o pomoc- np. gdyby trzeba coś kupić. Poza tym, chyba Twoja mama ma inną naturę, w kupnie jakiś prezentów czy kwiatów na pewno pomoże. A oprócz tego chyba tych zbiórek nie jest aż tak dużo.
Przemyśl sprawę, ja jestem za tym, byś jednak nie prosiła o zabranie tej funkcji.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione